Репортаж 5 Юли 2014

Вандерсон и Анисе с първи голове за Лудогорец при разгром над уелсци

Лудогорец - Конас Куей 7:0

Две от новите попълнения на Лудогорец - Вандерсон и Абел Анисе отбелязаха първите си голове за шампионите при разгромната победа със 7:0 над уелския Конас Куей. Мачът се игра пред 205 зрители на стадион "Дисайд" в едноименния град. Бразилецът започна титуляр и вкара преди почивката. Привлеченият преди четири дни от Ботев (Пд) мадагаскарец с френски паспорт пък заби в самия край на двубоя.

Лудогорец имаше тотално превъзходство от първата секунда на мача, но Кишада откри резултата чак в 22-ата. Бразилецът се възползва от отличен пас на сънародника си Вандерсон и с глава изпрати топката в мрежата. Страхотна атака в края на първата част завърши с второ попадение за шампионите. Светослав Дяков изведе Вандерсон зад защитата на уелския тим и кариоката не бе трудно да отбележи.

Но почивката Стойчо Стоев смени девет футболисти, като на терена останаха единствено вратарят Иван Чворович и Козмин Моци. Лудогорец пропиля куп положения пред вратата на Конас Куей, за да се стигне до 68-ата минута, когато Дани Абало е разписа отблизо за 3:0. Само 120 секунди по-късно резултатът вече беше 4:0 за "орлите" след като Марселиньо получи добра топка в наказателното поле от Йордан Минев и от чиста позиция не сбърка. В 77-ата минута Дани Абало отбеляза втория си гол, след като нахлу мощно в наказателното поле и след силен удар с десния крак не остави шансове на вратаря. Три минути преди последния съдийски сигнал Анисе посрещна една топка пред дъгата на наказателното поле и с шут по земя заби за 6:0. В самия край на контролата и Роман Безяк записа името си след голмайсторите. Словенецът се разписа на празна врата след асистенция на Дани Абало.

В мача участие взеха всички налични футболисти на Лудогорец, без Владислав Стоянов, който получи почивка.

ПФК Лудогорец 1945

7

0

Конас Куей

23´ Кишада
44´ Вандерсон
67´ Абало
70´ Марселиньо
76´ Абало
87´ Анисе
90´ Безяк

Съставът на Лудогорец

Чворович, Кайсара, Моци, Барт, Витиня, Мисиджан, Дяков, Ешпиньо, Луму, Вандерсон, Кишада
през второто полувреме влизат: Терзиев, Минев, Шоко, Анисе, Златински, Абало, М. Александров, Марселиньо, Безяк, Мантула, Ал. Александров