Репортаж 9 Юли 2014

Абало носи 5-ата победа на Лудогорец в Англия

Лудогорец - АЕЛ 1:0

Лудогорец завърши лятната си подготовка в Англия с пета поредна победа, като този път орлите надиграха с 1:0 АЕЛ (Лимасол). Единственото попадение в мача вкара Даниел Абало. Вицешампионът на Кипър е воден от бившия треньор на разградчани Ивайло Петев, който спечели две шампионски титли с Лудогорец.

В първите десетина минути срещата бе равностойна и без опасни ситуации пред двете врати.

Постепенно българският шампион взе известно преимущество, но шут на Мисиджан попадна в ръцете на кипърския страж Ромеро, а малко по-късно изстрел на Безяк не намери целта.

В 26-та минута Марселиньо шутира от 20 метра, топката рикошира в бранител на кипърците, излъга техния страж, но за негов късмет излезе на сантиметри покрай дясната му греда.

В 45-та минута Лудогорец осъществи добра атака с едно докосване отдясно. Кайсара направи двойно подаване с Марселиньо и подаде по земя към Безяк, който стреля без забавяне, но в аут. Това бе и последната по-интересна ситуация за първата част.

Десет минути след началото на второто полувреме Абало центрира към Мисиджан, холандецът стреля от воле, но неточно. След час игра Мисиджан бе изпуснат от бранителите на АЕЛ и излезе сам срещу Ромеро, но си бутна дълго топката и тя му бе отнета от кипърския страж.

В 66-та минута пред Лудогорец се откри ново положение за гол. Мисиджан отново беше изпуснат от противниковата защита след отличен дълъг пас на Анисе, но шутът му срещна тялото на излезлия да го пресрещне Ромеро.

По-добрата игра на разградчани даде резултат в 71-та минута. Дани Абало получи пас около точката на дузпата и без забавяне прониза Ромеро за 1:0 за Лудогорец. Това бе пети гол за испанеца в контролите на тима в Англия.

Малко преди попадението АЕЛ пропиля добър шанс да открие резултата, тъй като футболист на кипърците не успя да засече добре опасно центриране отляво.

Така Лудогорец спечели и петте си двубоя на Острова, след като надигра Стяуа (4:2), Хартс (2:0), Конас Куей (7:0), Динамо (Букурещ) (4:2) и днес АЕЛ. Следващия мач на орлите е след седмица срещу Дюделанж във втория предварителен кръг на ШЛ.

ПФК Лудогорец 1945

1

0

АЕЛ (Лимасол)

71´ Абало

Съставът на Лудогорец

Стоянов, Кайсара, Барт, Моци, Витиня, Дяков, Анисе, Луму, Марселиньо, Мисиджан, Безяк

(през второто полувреме влизат: Абало, Ешпиньо, Златински, Вандерсон, Кишада, Минев, Мантула, Шоко, Ернандес)