Репортаж 15 Май 2014

Лудогорец нокаутира Ботев и взе Купата на България (снимки и видео)

Лудогорец продължава да пише история!

Лудогорец продължава да пише история! След като станаха шампиони за трети пореден път, "орлите" взеха и Kупата на България след победа с 1:0 над Ботев Пд на "Лазур". Голът отбеляза Роман Безяк в 58-ата минута. Това е втори национален трофей за Лудогорец след този от 2012 г., когато бе победен Локо (Пд) с 2:1.

Първата по-сериозна ситуация в Бургас възникна пред вратата на Ботев след четвърт час игра, когато бърза атака на шампионите завърши с неточен шут на Върджил Мисиджан. Лудогорец играеше по-често с топката, но до чисто положение пред Стаховяк не се стигна. Малко преди края на първата част шампионите на два пъти проведоха добри атаки, но Безяк и Марселиньо така и не се озоваха в чиста позиция.

През второто полувреме Лудогорец имаше пълно превъзходство. В 58-та минута Роман Безяк се възползва отлично от лошо изчистена топка в пеналта на Ботев и с топовен шут откри резултата. В 60-ата минута Георги Йорданов трябваше да прекъсне срещата, след като феновете на Ботев заляха с пиротехника игрището на стадион "Лазур". В резултат на това на съоръжението възникна пожар, който трябваше да бъде потушен.

След дългото прекъсване шампионите придължиха да държат инициативата и не позволиха никакви опасности пред Владо Стоянов. Резервата Йерун Луму и Безяк пък можеха да отбележат втори гол след бързи контри. В самия край на двубоя Вандер влезе брутално в краката на Михаил Александров, за което бе изгонен. Секунди по-късно феновете на Ботев се опитаха да нахлуят на терена, заради което мачът отново бе спрян за няколко минути. Полицията обаче успя да ги задържи и двубоят завърши благополучно.

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Роман Безяк 58

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Стаховяк, Христов, Лукин, Спрокел, В. Минев, Иршак, Анисе, Огнянов (92-Вандер), Доре (105-Цветков), Куртеан (79-Луис Педро), Хамза

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Терзиев, Моци, Й.Минев, Дяков, Ешпиньо, Александров, Марселиньо (105-Златински), Мисиджан (89-Луму), Безяк (107-Кишада)

Жълти картони: Лукин, Минев, Иршак, Хамза, Доре; Ешпиньо, М. Александров, Безяк

Червен картон: Вандер

Главен съдия: Георги Йорданов