Репортаж 3 Май 2014

Лудогорец на три точки от титлата (снимки)

Лудогорец завърши 0:0 при гостуването си на Ботев (Пд) в Коматево в първи мач от XXXVII кръг на NEWS 7 футболно първенство.

Лудогорец завърши 0:0 при гостуването си на Ботев (Пд) в Коматево в първи мач от XXXVII кръг на NEWS 7 футболно първенство. Така "орлите" са само на три точки от третата поредна титла. Те могат да станат факт в идното домакинство на Локо (Пд) в сряда.

В началото на мача двата тима и размениха по едно положение. Първо Хамза бе изведен в чиста позиция, но ударът му бе в аут. Малко след това Жуниор Кишада пропусна. В края на първата част Анисе и Лукин бяха близо до попадението, но Владислав Стоянов внимаваше.

През второто полувреме Лудогорец играеше с топката по-често, докато Ботев се дръпна леко назад и дебнеше на контра атака. Защитникът Александър Александров можеше да отбележи след центриране от корнер, но вратарят на Ботев спаси. След това Михаил Александров също пропусна изгодно положение. Секунди преди последния съдийски сигнал след бърза контра на домакините Иршак бе изведен сам срещу Стоянов, но шутът му срещна дясната греда. Малко след това реферът Йорданов даде фаул фронтално срещу вратата на Лудогорец за игра с ръка на Михаил Александров. Резервата Цветков обаче стреля в аут.

БОТЕВ (ПД)– ЛУДОГОРЕЦ 0:0

БОТЕВ: 1. Стаховяк – 11. Христов /к/, 4. Лукин, 6. Бенга, 28. Филипов – 7. Огнянов (87' - 19. Цветков), 16. Иршак, 17. Анисе, 8. Куртеан (60' - 22. Ромарио) – 3. Доре, 9. Хамза (76' - 10. Вандер)
Ст. треньор: Станимир Стоилов

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов – 80. Кайсара, 55. Терзиев, 15. Ал. Александров, 25. Минев – 18. Дяков /к/, 8. Ешпиньо – 7. М. Александров, 84. Марселиньо (69' - 23. Златински), 95. Луму – 11. Кишада (52' - 9. Безяк)
Ст. треньор: Стойчо Стоев

Главен съдия: Николай Йорданов