Репортаж 16 Април 2014

Лудогорец удари 2:0 Локо (Пд) за Купата (видео)

Лудогорец победи с 2:0 Локо (Пд) в първия 1/2 финал в турнира за Купата на България. Реваншът на "Лаута" в Пловдив е след седмица.

Лудогорец победи с 2:0 Локо (Пд) в първия 1/2 финал в турнира за Купата на България. Реваншът на "Лаута" в Пловдив е след седмица. Холандският талант Йерун Луму откри резултата с красив гол в 44-ата минута. Христо Златински от дузпа релизира за 2:0 в 65-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Роман Безяк.

Шампионите завършиха мача с 10 човека, след като Александър Александров бе изгонен в 69-ата минута след два жълти картона. Защитникът влезе като резерва преди почивката на мястото на Георги Терзиев, който получи контузия.

В началните минути домакините упражниха натиск над своя противник и успяха да стигнат до два удара в очертанията на вратата, които бяха дело на Христо Златински. Кирил Акалски обаче внимаваше и не допусна гол. В 44-ата минута 18-годишният Йерун Луму вкара великолепно попадение. Холандецът си пое топката отдясно, нагласи си я на силния ляв крак и със страхотен удар препарира Акалски.

В 52-ата минута Луму изведе майсторски Роман Безяк сам срещу вратаря, но словенецът пропусна отличен шанс да се разпише, пращайки кълбото право в Акалски. Малко след това Фабио Ешпиньо се отличи със сериозен пропуск. Останал очи в очи със стража на гостите, халфът потърси удар с външен фалц, който се оказа неточен. Две минути по-късно падна голът на успокоението. Христо Златински се разписа от дузпа за нарушение срещу Безяк. В 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Влезлият като резерва Александър Александров бе изгонен за втори жълт картон за игра с ръка.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО (Пд) 2:0

1:0 Йерун Луму (44)
2:0 Христо Златински (65-дузпа)

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 80.Жуниор Кайсара, 25.Йордан Минев, 55.Георги Терзиев (32 - 15.Александър Александров), 27.Козмин Моци, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински (к), 84.Марселиньо (73 - 20.Шоко), 95.Йерун Луму, 93.Върджил Мисиджан, 99.Мишел Платини (46 - 9.Роман Безяк)
Треньор: Стойчо Стоев

ЛОКО (Пд): 23.Кирил Акалски, 30.Йордан Тодоров, 25.Ангел Грънчов, 3.Александър Тунчев (к), 6.Ангел Йошев, 22.Аласан Н`Дайе (74 - 45.Жозеф Мендес), 7.Спас Делев (62 - 20.Тижани Белаид), 42.Хамед Намуши, 87.Диего Ферересо, 11.Мартин Камбуров, 91.Крис Гади (80 - 9. Дани Кики)
Треньор: Александър Станков