Репортаж 13 Април 2014

Лудогорец изпусна победата на "Тича" в края (видео)

Лудогорец не успя да победи Черно море на "Тича" и загуби нови две точки. Мачът завърши 1:1, като шампионите рухнаха в даденото от рефера продължение.

Лудогорец не успя да победи Черно море на "Тича" и загуби нови две точки. Мачът завърши 1:1, като шампионите рухнаха в даденото от рефера продължение. Тогава Бакари изравни след разбъркване в наказателното поле пред Владислав Стоянов. Христо Златински от дузпа бе дал преднина за "орлите" в 78-ата минута.

Преди почивката Лудогорец повече играеше с топката и на два пъти можеше да открие. Първо Върджил Мисиджан изведе Марселиньо в чиста позиция, но ударът на бразилеца бе високо в аут. Малко след това бърза атака на Лудогорец завърши с пас на Йордан Минев към Върджил Мисиджан, който бе изпреварен пред голлинията от Стефан Станчев секунди преди да изпрати топката в празната врата. Черно море също имаха възможност да отбележат гол. В 25-ата минута след изпълнение на корнер Георги Божилов стреля с глава, но Стоянов блестящо спаси.

През второто полувреме Лудогорец натисна. В 63-ата минута вратарят Китанов спаси отличен удар на Христо Златински. Лудогорец получи право да изпълни дузпа в 78-ата минута, след като Сашо Александров игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Златински, който с удар в десния ъгъл на Китанов изведе шампионите напред. В продължението на мача Черно море стигна до 1:1, след като Бакари отблизо преодоля Владо Стоянов.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Христо Златински (78-дузпа)
1:1 Бакари (90+2)

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров (80 - 7. Бекир Расим), 5.Стефан Станчев, 6.Кирил Котев (к), 4.Михаил Венков, 8.Еденилсон Бергонси, 10.Тодор Паланков, 17.Иван Коконов, 30.Димо Атанасов (55 - 20.Стенли Окоро), 14.Георги Божилов, 9.Бакари
Треньор: Георги Иванов

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов (к), 80.Жуниор Кайсара, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински, 7.Михаил Александров, 93.Върджил Мисиджан (83 - 17.Даниел Абало), 84.Марселиньо, 9.Роман Безяк (60 - 11.Жуниор Кишада)
Треньор: Стойчо Стоев