Репортаж 15 Декември 2019

Лудогорец изпусна Славия

Славия взе равен на Лудогорец в последния мач за есения сезон. „Белите“ изравниха за 1:1 в 94-ата минута и по този начин не позволиха на „орлите“ да...

Славия взе равен на Лудогорец в последния мач за есения сезон. „Белите“ изравниха за 1:1 в 94-ата минута и по този начин не позволиха на „орлите“ да дръпнат пак със 7 точки на Левски на върха, а сега те ще зимуват с 5 пункта пред „сините“.

В 13-ата минута Лудогорец стигна до чисто положение. Жоржиньо се пребори с Димитър Велковски и върна топката от аутлинията към Шверчок. Полякът би мощно, но Стерякис спаси. Седем минути след това Шверчок изведе Мавис Чибота сам срещу Стерякис. Конгоанецът би, но гръцкият страж изби майсторски с крак.

Логичното се случи и „орлите“ откриха резултата в 22-ата минута. Тогава Дяков изведе Жоржиньо по дясното крило, Янис Карабельов не се намеси добре и националът на Гвинея-Бисау го преодоля, след което центрира. Мавис Чибота бе оставен сам и с отличен параболичен удар с глава не остави шансове на Стерякис – 1:0. Славия отговори чрез добър пробив на Андреа Христов отдясно. Той преодоля Тауата и центрира за Галин Иванов, който би, но над вратата.

В 31-ата минута Ради Кирилов преодоля Ренан и прати топката в мрежата, но логично попадението бе отменено заради засада. В 35-ата минута Шверчок направи голям пропуск. Той беше изведен от Чибота сам срещу Стерякис, но би много криво и в аут. Пет минути след това Димо Бакалов стреля с левия крак, топката рикошира и за малко не се озова в мрежата на Славия.

Скоро след началото на втората част, Чибота изведе добре Шверчок, полякът обаче за пореден път пропусна от чиста ситуация. При последвалия корнер Стерякис изпусна топката и Моци я насочи към вратата, където обаче Андреа Христов изби.

В 63-ата минута Галин Иванов стреля мощно, но не затрудни Ренан. Пет минути след това Милен Гамаков сбърка сериозно и подари топката на Бакалов. Той веднага изведе Шверчок, но таранът за пореден път направи по-трудното и не успя да вкара. Последва голяма грешка и в отбраната на Лудогорец. Велковски отне топката и бе съборен от Димо Бакалов, но Ивайло Стоянов не даде нарушение, което бе на границата на наказателното поле. В 85-ата минута Галин Иванов пробва да изненада Ренан от фаул, но бразилецът внимаваше.

Екшънът обаче дойде в самия край на мача. Тогава Емил Стоев проби отляво и центрира към Димитър Велковски. Левият защитник се откъсна от опеката на Станислав Манолев и с глава прати кълбото в мрежата на Ренан – 1:1. Подобен сценарий имаше и предпоследния двубой на Лудогорец – домакинството на Ференцварош.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Мавис Чибота (22')
1:1 Димитър Велковски (90+4')

СЛАВИЯ: Антониос Стергиакис, Емил Виячки, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Венцислав Бенгюзов, Янис Карабельов (82 - Мартин Атанасов), Калоян Кръстев (57 - Цветелин Чунчуков), Филип Кръстев, Галин Иванов, Радослав Кирилов (72 - Емил Стоев)

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Козмин Моци, Георги Терзиев, Джордан Икоко, Талеб Тауата (49 - Антон Недялков), Светослав Дяков, Димо Бакалов (72 - Абел Анисе), Дан Битон, Мавис Чибота, Жоржиньо (32 - Станислав Манолев), Якуб Шверчок

Жълти картони: Венцислав Бенгюзов, Калоян Кръстев (Славия); Светослав Дяков, Мавис Чибота, Станислав Манолев (Лудогорец).

Славия - Лудогорец 1:1