Академия 15 Октомври 2023

Лудогорец U16 сломи с 3:2 Национал

Лудогорец U16 сломи с 3:2 Национал в мач от програмата на XI кръг в първенството на Елитната юношеска група до 16 години. Момчетата на Росен Маринов...

Лудогорец U16 сломи с 3:2 Национал в мач от програмата на XI кръг в първенството на Елитната юношеска група до 16 години. Момчетата на Росен Маринов гостуваха за двубоя.

Срещата не започна добре за "орлите", които получиха гол от дузпа още в 2-та минута. Попадението мотивира допълнително момчетата в зелени фланелки и те упражниха сериозен натиск върху съперника. На два пъти  Максим Минков бе близо до гола, но стража на Национал успя да отрази ударите му. В 23-та минута Димитър Мрънков бе повален в наказателното поле, а Максим Минков изравни резултата от отсъдената дузпа. До почивката добри възможности се откриха пред Елисей Съров, Димитър Мрънков и Иван Анастасов, но те не успяха да поразят целта. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Лудогорец продължи да доминира над съперника и в 53-та минута Максим Минков се разписа за втори път и изведе своя отбор напред в резултата. Последния пас даде Илиян Гатински. Последваха опасни удари на Максим Минков и Елисей Съров, но не се стигна до трето попадение. То падна в 72-та минута, когато Димитър Мрънков надбяга защитата и от движение, със силен шут я заби в напречната греда и след рикошета кълбото влетя в мрежата. Национал успя да намали на 2:3 в 82-та минута.

Всички, които взеха участие в мача днес, заслужават поздравления. Победихме сериозен отбор, в мач с голям заряд. Най-хубавото е, че надиграхме съперника по всички показатели, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.