Академия 15 Октомври 2023

Лудогорец U15 отказа Национал с 3:0 и оглави класирането

Лудогорец U15 отказа Национал с 3:0 в мач от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. "Орлите" гостуваха за двубоя и с трите...

Лудогорец U15 отказа Национал с 3:0 в мач от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. "Орлите" гостуваха за двубоя и с трите точки от успеха оглавиха еднолично временното класиране.

Резултата откри Джем Андонов в 19-та минута, а последния пас даде Александър Николаев. В 27-та минута хубав диагонален удар на Преслав Стойков прати топката в горния ъгъл, но вратарят на съперника успя да избие. В 30-та минута Ястиян Георгиев пресира бранител, отне му топката и стреля мощно от упор, но топката срещна напречната греда. В последната 40-та минута на първото полувреме Джем Андонов бе точен за втори път и разградчани поведоха с 2:0.

След почивката Веселин Атанасов се пребори за една топка, нахлу в наказателното поле и бе повален от вратаря на Национал, а главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Николай Попов и минута по-късно с точно изпълнение оформи крайното 3:0.

Доволни сме от победата, която ни изведе на първото място във временното класиране. Ще продължим да работим върху установяването на по-добър контрол над срещата, след като вече водим в резултата, коментира след края на двубоя старши треньорът Милен Маринов.