Академия 14 Октомври 2023

Лудогорец III разби с 5:2 Бенковски (Исперих)

Лудогорец III разби с 5:2 Бенковски (Исперих) в мач от X кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на...

Лудогорец III разби с 5:2 Бенковски (Исперих) в мач от X кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли".

Гостите откриха резултата в 20-та минута. В 35-та минута разградчани изравниха чрез Димитър Иванов, който засече центриране от фланга на Николай Николов. В 42-та минута бранител на съперника повали Александър Маринов в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Георги Караиванов и изпълни точно за 2:1. В 45-та минута Бенковски успя да изравни резултата и първото полувреме завърши 2:2.

През второто "орлите" отново поведоха в 57-та минута, като Антонио Попов прати топката в мрежата със задна ножица. В 65-та минута Никола Тодоров можеше да се разпише от добра ситуация, но стражът на гостите спаси. В 77-та минута Николай Николов направи резултата 4:2 след самостоятелен пробив. В 81-та минута Мартин Станчев изведе Константин Димитров зад защитата и крилото оформи крайното 5:2.

Момчетата са раздадоха и играха добре. През първото полувреме нямаше настроение в отбора, липсваше ни и увереност, което е обяснимо, защото още преживяваме отпадането от Младежката Шампионска лига. През второто подобрихме значително представянето си и стигнахме до категоричен успех, коментира след края на срещата старши треньорът Захари Сираков.