Академия 29 Септември 2023

Лудогорец III се разправи с 5:2 със Спартак (Варна) II след зрелищен обрат

Лудогорец III се разправи с 5:2 със Спартак (Варна) II след зрелищен обрат, започнал в 85-та минута. Мачът бе от програмата на VIII кръг в...

Лудогорец III се разправи с 5:2 със Спартак (Варна) II  след зрелищен обрат, започнал в 85-та минута. Мачът бе от програмата на VIII кръг в първенството на Североизточна Трета лига. Двата отбора премериха сили на стадион "Гнездо на орли".

Момчетата на Захари Сираков откриха в 14-та минута чрез Антонио Попов. Последният пас бе на Николай Николов. Николов смени ролята на асистент с тази на голмайстор и направи 2:0 в 23-та минута. При този резултат завърши първото полувреме.

Три минути след подновяването на играта съперникът намали на 2:1 след корнер. В 60-та минута, след фал, се стигна до равенство 2:2. В 80-та минута опасен шут на Кристиян Николов с мъка бе спасен от стража на гостите. Пет минути по-късно Никола Тодоров вкара за 3:2. В 88-та минута Николай Николов проби сам и със силен и точен удар опъна мрежата за 4:2. В добавеното време централният защитник Георги Караиванов бе точен от дузпа за крайното 5:2. Наказателният удар бе свирен за непозволена игра срещу Петър Кирев в пеналта.

Пропиляхме аванс от два гола и няма как да съм доволен от това. Реакцията на момчетата обаче бе респектираща. Не се случва често от 85-та минута до края на срещата да бъдат отбелязани цели три попадения за толкова категоричен обрат, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.