Академия 2 Септември 2023

Лудогорец U15 отнесе Ботев (Пловдив) с класика

Лудогорец U15 отнесе Ботев (Пловдив) с класическото 3:0 в мач от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Срещата се игра на...

Лудогорец U15 отнесе Ботев (Пловдив) с класическото 3:0 в мач от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Талантите на Шампионите откриха в 12-та минута след точен удар на Тимур Мустафа. Последния пас даде Преслав Стойков. След това двамата пропуснаха от ситуации, в които останаха сами срещу вратаря на съперника. Първото полувреме завърши при този резултат.

Само три минути след подновяването на играта Джем Андонов прати топката в мрежата за 2:0, а асистенцията бе на на Тимур Мустафа. В 62-та минута "канарчетата" останаха с човек по-малко на терена, след като техен състезател бе изгонен с втори жълт, респективно червен картон, за опасна игра. В 73-та минута Петър Клявков оформи крайното 3:0.

За пореден път не успяваме да решим мача по-рано.Пропуските ни при 1:0 предизвикаха известно напрежение в действията ни. След втория гол всичко си дойде на мястото и стигнахме до изразителния резултат. За отбелязване е, че не доуснахме нито една сериозна възможност за гол пред нашата врата, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Милен Маринов.

U15: Лудогорец - Ботев (Пловдив) 3:0