Академия 2 Септември 2023

Лудогорец U16 загуби с 1:2 от Ботев (Пловдив)

Лудогорец U16 загуби с 1:2 от Ботев (Пловдив) в мач от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Срещата се игра на един от...

Лудогорец U16 загуби с 1:2 от Ботев (Пловдив) в мач от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Талантите на Шампионите бяха по-добрият отбор на терена, но допуснаха грешки в отбрана и направиха много пропуски пред вратата на съперника.

През първото полувреме вратарят на "канарчетата" спаси опасни удари на Елисей Съров и Илиян Гатински, а шут на Димитър Мрънков срещна гредата. Нулевото равенство се запази до почивката.

След подновяването на играта разградчани откриха в 63-та минута. Точен от дузпа бе Мирослав Минков.Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка в наказателното поле. Добри ситуации за попадение се откриха пред Димитър Мрънков, Елисей Съров и Максим Минков, но те не успяха дя отбележат. В 82-та минута съперникът изравни след центриране от фал и неразбирателство в отбраната. Три минути по-късно при подобна ситуация гостите отбелязаха втория си гол, който се оказа победен за тях.

Разочаровани сме от резултата, който не отговаряше на показаното на терена. За съжаление направихме елементарни грешки в защита и пропуснахме много и добри възможности за гол. Трябва да анализираме внимателно причините за загубата, да не ги повтаряме и с мъжка игра да се върнем към победите, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на двубоя.

U16: Лудогорец - Ботев (Пловдив) 1:2