Академия 26 Август 2023

Лудогорец U16 разби с 4:1 Арда (Кърджали)

Лудогорец U16 разби с 4:1 Арда (Кърджали) в мач от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Талантите на Шампионите гостуваха...

Лудогорец U16 разби с 4:1 Арда (Кърджали) в мач от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Талантите на Шампионите гостуваха за двубоя.

"Орлите" откриха още в 2-та минута с попадение на Йоан Анастасов. Арда изравни в 3-та минута. В 8-та минута разградчани отново излязоха напред в резултата. Калоян Божков центрира от корнер, а Илиян Гатински с крак прати топката в мрежата. В 14-та минута резултатът стана 3:1, а попадението с глава отбеляза Иван Атанасов, който засече центриране от ъглов удар. В 21-та минута Илиян Гатински оформи крайното 4:1 с изстрел от дистанция. До почивката добри ситуации се откриха пред Максим Минков, Димитър Мрънков и Йоан Анастасов, но те не успяха да поразят целта. Шут на Калоян Божков пък срещна гредата.

След почивката разградчани също имаха изгодни ситуации да увеличат разликата в резултата, като при една от тях Илиян Гатински удари греда.

Изиграхме добър мач, с особено силно първо полувреме. До почивката действахме свежо, с итересни идеи в атака и хубави комбинации. През втората част свалихме малко темпото, въпреки че също имахме ситуации да направим резултата още по-убедителен, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на срещата.