Академия 1 Април 2023

Лудогорец III би с 4:0 Волов (Шумен)

Лудогорец III победи с категоричното 4:0 Волов (Шумен) в мач от XXII кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Момчетата на Захари Сираков...

Лудогорец  III победи с категоричното 4:0 Волов (Шумен) в мач от XXII кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Момчетата на Захари Сираков гостуваха за двубоя.

"Орлите" откриха в 15-та минута. Кристиян Иванов проби по фланга и пусна прострелно центриране, което Димитър Иванов засече за 1:0. Първото полувреме завърши при този резултат.

След подновяването на играта Емил Кьосов бе съборен в наказателното поле в 54-та минута, а главният съдия посочи бялата точка. Минута по-късно Георги Караиванов изпълни точно дузпата и удвои. В 57-та минута Петър Кирев направи сериозен пропуск, като не успя да вкара на празна врата. В 69-та минута Кирев се реваншира и прати топката в мрежата за 3:0. Асистенцията бе на Димитър Иванов, който центрира по тревата от левия фланг. В 72-та минута Марсел Ахмед оформи крайното 4:0. Последния пас даде Никола Тодоров.

Доволен съм от представянето на отбора, момчетата се стараха много. През първото полувреме контролирахме повече топката. Играхме основно в половината на съперника. но не  създадохме много голови опасности, освен отбелязаното хубаво попадение. Домакините отпаднаха физически през втората част и успяхме да стигнем до убедителен резултат, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.