Академия 11 Март 2023

"Орлите" от U15 оскубаха с 5:0 "канарчетата" в Пловдив

"Орлите" от U15 нанесоха тежко поражение с 5:0 на "канарчетата" в Пловдив. Двата отбора премериха сили в мач от XIX кръг на първенството в Елитната...

"Орлите" от U15 нанесоха тежко поражение с 5:0 на "канарчетата" в Пловдив. Двата отбора премериха сили в мач от XIX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

Разградчани откриха в 11-та минута, когато тежък шут на Боян Иванов от дистанция направи безпомощен вратаря на съперника. Този резултат се запази до края на първото полувреме.

След почивката Елисей Саров удвои в 39-та минута с хубав удар по тревата. Той завърши  хубава постепенна атака, при която последния пас даде Максим Минков. Три минути по-късно Максим Минков с глава направи преднината на "зелените" класическа. Той засече центриране от фланга на Боян Иванов. Малко по-късно "канарчетата" изпуснаха дузпа, а Илиян Гатински удари греда. в 52-та минута "орлите" вкараха за 4:0, след добре разиграно заучено положение. Комбинацията започна от Елисей Саров, премина през Николай Николов, а Йоан Атанасов завърши точно с глава. В 57-та минута топката влетя за пети път в мрежата на съперника, като Калоян Божков я прати там директно от пряк свободен удар.

Постигнахме категорична победа над силен съперник. Адмирации за момчетата, които играха много силно и изпълниха перфектно поставените им задачи, коментира след края на двубоя старши треньорът Росен Маринов.