Академия 20 Ноември 2022

Лудогорец III отстъпи с 2:3 на Септември (Тервел)

Лудогорец III отстъпи с 2:3 на Септември в Тервел в мач от ХIV кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Домакините откриха резултата в 8-та...

Лудогорец III отстъпи с 2:3 на Септември  в Тервел в мач от ХIV кръг на първенството в Североизточна Трета лига.

Домакините откриха резултата в 8-та минута. Четири минути по-късно централният бранител на "орлите" Анастас Пемперски вкара с глава за 1:1, след центриране от корнер на Тончо Георгиев. В 43-та минута съперникът поведе с 1:2 и при този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

След подновяването на играта Септември стигна до третото си попадение в 51-та минута. В 67-та разградчани намалиха на 2:3. Точен бе Джан Ниязи, а последния пас даде Калоян Доковски. В 78-та минута Ниязи можеше да изравни. Той излезе очи в очи със стража на съперника, но ударът му бе спасен. В 88-та минута Петър Георгиев бе отстранен от игра след втори жълт, респективно червен картон.

Получи се хубав мач. Доволен съм от показаното. Момчетата влязоха здраво в битката на терена. Не отстъпиха в нито едно единоборство, а демонстрираха и доста футболни достойнства. Равенството щеше да е по-справедливо с оглед показаното на терена, но не ни достигна и малко шанс, коментира след послединя съдийски сигнал старши треньорът Захари Сираков.