Академия 10 Юни 2022

Талантите на Лудогорец от набор 2008 надиграха Партизан, но загубиха с 0:1

Талантите на Лудогорец от набор 2008 започнаха със загуба участието си в престижния международен турнир в Скопие. Момчетата на Милен Маринов...

Талантите на Лудогорец от набор 2008 започнаха със загуба участието си в престижния международен турнир в Скопие. Момчетата на Милен Маринов надиграха Партизан, но загубиха  с 0:1.

През първото полувреме "орлетата" създадоха три добри ситуации за попадение. Мартин Николов и Максим Минков обаче стреляха край вратата, а удар на Илиян Гатински бе спасен от стража на Партизан.

През втората част шутове на Алекс Сергеев и Калоян Божков бяха отразени от вратаря на гостите. "Гробарите" вкараха единственото попадение в срещата минута преди края на двубоя след колективна грешка в отбраната на българите.

Единственото, от което не съм доволен, е резултатът. Играхме дисциплинирано и силно, превъзхождахме съперника през по-голямата част от срещата. Независимо от загубата този двубой ще е много полезен за израстването на отбора, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

В турнира в Скопие участват още Цървена звезда, Твенте, Осиек и Вардар. В групата на Лудогорец, освен Партизан, е Осиек. Двата тима ще се срещнат утре.