Академия 29 Май 2022

Лудогорец U17 с класически успех над Етър във Велико Търново

Лудогорец U17 записа класически успех с 3:0 над Етър във Велико Търново. Двата отбора се срещнаха в мач от програмата на XXIX кръг в Елитната...

Лудогорец U17 записа класически успех с 3:0 над Етър във Велико Търново. Двата отбора се срещнаха в мач от програмата на XXIX кръг в Елитната юношеска група до 17 години.

Момчетата на Емил Георгиев откриха в 22-та минута. Никола Георгиев прати топката в мрежата с шут от границата на наказателното поле. До попадението се стигна след хубава многоходова комбинация, разиграна от Николай Николов, Иван Нешков и Константин Димитров. При този резултат завърши първото полувреме.

Йоан Киров направи 2:0 в 55-та минута. Последния пас даде Константин Димитров. Класиката оформи Джанер Садетинов. Той стреля от границата на наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл.

Показахме силна игра срещу добре организиран съперник. Наложихме добро темпо и с бързи комбинации не оставихме шанс на домакините да вземат нещо от срещата. Предстои ни последен за сезона мач с Пирин в четвъртък. Ако покажем нашата игра и го спечелим, ще бъдем шампиони, коментира след края на срещата старши треньорът Емил Георгиев.