Академия 29 Май 2022

Лудогорец U15 с равенство във Велико Търново

Лудогорец U15 направи 2:2 при гостуването си на Етър във Велико Търново. Двата отбора премериха сили в мач от предпоследния XIX кръг на първенството...

Лудогорец U15 направи 2:2 при гостуването си на Етър във Велико Търново. Двата отбора премериха сили в мач от предпоследния XIX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

"Орлите" успяха да открият още в 3-та минута. Голът отбеляза Кристиян Манушев, а последния пас даде с глава Станислав Витанов. Домакините изравниха в 14-та минута след корнер и разбъркване в наказателното поле на разградчани. Първото полувреме завърши при този резултат.

През второто Лудогорец създаде няколко добри ситуации за попадение, най-чистата от които бе греда след шут на Кристиян Манушев. "Орлите" поведоха с 2:1 в 60-та минута. Точен бе Филип Гигов. Етър стигна до крайното 2:2 с гол две минути преди края на редовното време.

Тежи ни, че не успяхме да спечелим и допуснахме изравняване малко преди края. При успех днес щяхме да сме шампиони кръг преди края. За щастие държим съдбата си в своите ръце и при победа срещу Звезденбург в четвъртък, ще триумфираме със златните медали, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.