Академия 3 Април 2022

Лудогорец U17 взе зрелищна победа над Септември в София

Лудогорец U17 постигна зрелищна победа с 3:2 над Септември в София в мач от програмата на XXI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17...

Лудогорец U17 постигна зрелищна победа с 3:2 над Септември в София в мач от програмата на XXI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години.

"Орлите" откриха в 21-та минута. Стивън Вълчев центрира в наказателното поле, а Петър Кирев засече с глава и прати топката в мрежата. В 44-та минута Септември изравни. Първото полувреме завърши при този резултат.

Второто не започна добре за разградчани. В 56-та минута Георги Караиванов си отбеляза автогол и домакините поведоха. Централният защитник се реваншира за грешката пет минути по-късно и вкара за 2:2. В 70-та минута Симеон Шишков даде хубав дълъг пас по диагонал, а Константин Димитров пое технично, остави зад гърба си бранител и заби в далечния ъгъл за крайното 3:2.

Момчетата проявиха дух и мъжество. Играхме като отбор, с дисциплина и раздаване. Няма как да не съм доволен, защото намерихме сили да обърнем резултата и да спечелим срещу силен съперник и то на негов терен, коментира старши треньорът Емил Георгиев след последния съдийски сигнал.