Репортаж 9 Февруари 2024

Дубълът на Лудогорец отстъпи с 0:1 на Янтра (Габрово)

Дубълът на Лудогорец отстъпи с 0:1 на Янтра (Габрово). Това бе последна контрола от зимната подготовка за тима, воден от Захари Сираков. За мача...

Дубълът на Лудогорец отстъпи с 0:1 на Янтра (Габрово). Това бе последна контрола от зимната подготовка за тима, воден от Захари Сираков. За мача момчетата на Лудогорец гостуваха на своя противник.

Орлите“ стартираха срещата обещаващо. В началото на първото полувреме футболистите на разградския отбор демонстрираха добра игра. С изтичането на минутите обаче момчетата започнаха да отстъпват в единоборствата, огънаха се пред агресията на противниците и в крайна сметка дадоха инициативата на Янтра.

Каквото можаха футболистите, го дадоха. Очаквах подобен развой, в края на тежката зимна подготовка не са готови на сто процента. Доволен съм, но няма как да печелим мач, ако не излизаме победители от единоборствата. За началото на първенството ще бъдат във форма, коментира старши треньорът на Лудогорец II Захари Сираков.

Първенството във Втора професионална лига, където „орлите“ зимуват под номер 10, стартира на 17 февруари. В първия си мач дубълът на Лудогорец ще гостува на Струмска слава 1927 (Радомир). Седмица преди сблъсъка сред редиците на тима няма контузени и Захари Сираков ще може да разчита на всичките си играчи.