Репортаж 27 Ноември 2022

"Орлите" от U15 лидери, непобедени през есента

Талантите на Лудогорец от формацията U15 завършиха есенния полусезон с класически успех над Дунав (Русе). Победата утвърди момчетата на Росен Маринов...

Талантите на Лудогорец от формацията U15 завършиха есенния полусезон с класически успех над Дунав (Русе). Победата утвърди момчетата на Росен Маринов като еднолични лидери във временното класиране в Елитната група до 15 години с 4 точки аванс пред втория. "Орлите" ще зимуват с впечатляваща статистика зад гърба си - те са непобедими през есента с 12 успеха и 3 равенства в 15 срещи, при фантастична голова разлика 46:3.

Двубоят с Дунав бе от програмата на XV кръг в първенството и се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Момчетата от отбора посветиха победата на контузения си съотборник Владимир Петков, на когото предстои операция.

Разградчани откриха още в 1-та минута чрез Калоян Божков, а асистенцията бе на Боян Иванов. В средата на първото полувреме "зелените" получиха правото да изпълнят дузпа, след като Димитър Мрънков бе повален в наказателното поле. Последва обаче пропуск от бялата точка. Така този резултат се запази до почивката.

След подновяването на играта Димитър Мрънков удвои в 44-та минута, а последния пас даде Боян Иванов. В 48-та минута бе оформено крайното 3:0. Гола вкара Йоан Анастасов, който се ориентира най-бързо при едно разбъркване в наказателното поле на съперника.

Имахме пълен контрол върху мача, създадохме много ситуации за гол и не допуснахме нито една пред нашата врата. Доволни сме от представянето не само в тази среща, но и през целия есенен полусезон, коментира след края на срещата старши треньорът Росен Маринов.

U15: Лудогорец - Дунав (Русе) 3:0