Репортаж 13 Юли 2022

Лудогорец повали Сутиеска и в реванша

Лудогорец победи Сутиеска и в реванша от първия предварителен кръг на Шампионска лига в Подгорица. "Орлите" надделяха с 1:0. Победното попадение...

Лудогорец победи Сутиеска и в реванша от първия предварителен кръг на Шампионска лига в Подгорица. "Орлите" надделяха с 1:0 и с общ резултат 3:0 продължават напред. Победното попадение падна в 53-ата минута, тогава Кирил Десподов с отличен пас изведе Антон Недялков по левия флаг, капитанът на шампионите центрира в наказателното поле, където Каули стреля, но вратарят изби. Притичалият Сотириу обаче прати топката в мрежата.

Шампионите имаха още няколко много добри ситуации за гол, но Кирил Десподов, Бернард Текпетей и на два пъти Сотириу пропуснаха.

На свой ред домакините играха добре и в първите минути затрудниха Лудогорец. Серджио Падт и защитата пред него бяха на висота и не допуснаха попадение.

Във втория предварителен кръг на Шампионска лига Лудогорец ще играе срещу ирландския шампион Шамрок, който отстрани малтийския Хибърниънс. Първата среща е в Разград на 19 юли от 20.45 ч.

Сутиеска - Лудогорец 0:1