Репортаж 21 Август 2021

Лудогорец разгроми Локомотив (София)

Лудогорец постигна трета победа в първенството на efbet Лига, след като удари Локомотив (Сф) с 5:0.Шампионите имат пълен актив от девет точки и два...

Лудогорец постигна трета победа в първенството на efbet Лига, след като удари Локомотив (Сф) с 5:0.Шампионите имат пълен актив от девет точки и два мача по-малко.

През първото полувреме Лудогорец имаше тотално превъзходство, като отбеляза два гола. В 21-ата минута Мавис Чибота намери Вандерсон в наказателното поле на Локомотив, като бразилецът с български паспорт с майсторски шут прати топката в мрежата. Две минути по-късно резултатът стана 2:0. Отново Чибота записа асистенция, като този път Доминик Янков се озова в добра позиция и не сбърка - 2:0.

В началото на мача реферът Георги Кабаков с помощта на ВАР отмени два гола на Вандерсон заради засада.

Още в началото на второто полувреме домакините поведоха с 3:0. В 51-ата минута Десподов намери Жосуе Са в пеналта на гостите и централният защитник не остави шансове на вратаря. Осем минути по-късно Лудогорец стигна до четвърти гол. Десподов бе изведен зад защитата на Локомотив сам срещу вратаря, крилото технично сервира топката на Чибота пред опразнената врата, който я прати в мрежата. В 68-ата минута влезлият като резерва Каули Оливейра направи 5:0. Дорин Ротариу можеше също да запише името си сред голмайсторите, но ударът му срещна напречната греда. При две контри на Локомотив вратарят Серджио Падт пък се отчете с отлични спасявания.

В 60-ата минута в игра се появи Ихинио Марин. Това бе първи мач за испанеца в представителния тим на Лудогорец след тежката контузия, която получи през октомври 2020 г. при гостуването на Монтана.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 5:0

1:0 Вандерсон (21')
2:0 Доминик Янков (23')
3:0 Жосуе Са (51')
4:0 Мавис Чибота (59')
5:0 Каули Оливейра (68')

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Сисиньо, Георги Терзиев, Шакил Пинас (77 - Бернард Текпетей), Кирил Десподов (64 - Ихинио Марин), Мавис Чибота, Дорин Ротариу, Стефан Баджи (64 - Алекс Сантана), Жосуе Са, Доминик Янков, Вандерсон (64 - Каули Оливейра)

ЛОКОМОТИВ: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Йоргос Кацикас, Мики Орачев, Красимир Милошев (65 - Валентин Николов), Владимир Семерджиев (65 - Лука Иванов), Божидар Кацаров, Александър Александров (46 - Октавио Мерло), Илия Димитров (46 - Мохамед Бухмиди), Роел Лолала (86 - Пламен Крачунов)