Репортаж 26 Юни 2017

Лудогорец прави 1:1 с Олимпиакос

Лудогорец и Олимпиакос завършиха 1:1 в третата контрола на "орлите" в Австрия. Фортунис откри резултата в 34-ата минута. Марселиньо изравни...

Лудогорец и Олимпиакос завършиха 1:1 в третата контрола на "орлите" в Австрия. Фортунис откри резултата в 34-ата минута. Марселиньо изравни минута преди почивката с фамозен удар от дъгата на наказателното поле. Срещата бе качествена, като двата отбора играха здраво и търсеха победата до последната минута.

В самото начало на мача Мисиджан притесни отбраната на Олимпиакос, която обаче успя да спре българската акция в последния момент. Това бе и първата по-сериозна опасност в двубоя. В 9-ата минута се случи куриозна ситуация. Ренан излезе към ъгъла на наказателното поле, а Пластун го препъна без да иска. Последва лошо падане на вратаря, който на всичко отгоре пипна топката с ръка извън позволената зона. В крайна сметка не се стигна до по-голяма беля за "орлите". В 17-ата минута на игрището припламнаха искри, а Сисиньо и Марселиньо скочиха да се разправят със защитника Алберто Ботиа. Последваха скучни минути, за да се стигне до 34-ата минута, когато халфът Костас Фортунис опъна мрежата зад Ренан - 1:0 за шампиона на Гърция. Грешка на Кафу в централната зона позволи на "червено-белите" да разгърнат опасна контра атака на скорост, която матира отбраната на Лудогорец. Танасис Андруцос намери Фортунис на границата на наказателното поле и миг по-късно Олимпиакос вече водеше в резултата. Това бе първо попадение във вратата на "орлите" от началото на летните контроли.
Голът на гърците даде живец на мача и темпото се вдигна. В 44-ата минута Кафу подаде на Марселиньо пред дъгата и звездата направи 1:1 с чудесен удар. Играчът с №84 не даде шанс на стража на Олимпиакос и обра паяжината в горния ъгъл на вратата.

В 55-ата минута Себа бе близо до гол, но острието на рекордьора по титли в Гърция не сполучи от добра позиция отдясно. В 68-ата минута Лукас Саша опита да прехвърли вратаря на Олимпиакос от центъра, но за разлика от Дейвид Сийман срещу Сарагоса, Стефанос Капино не допусна топката зад гърба си, избирайки в корнер. В 77-ата минута разградчани сътвориха най-красивата си атака - след няколко бързи паса на отлична стрелкова позиция се оказа резервата Жуниор Кишада, който обаче не успя да засече топката, пращайки я в аут покрай вратата. До ново попадение така и не се стигна и проверката завърши без победител.

Следващият мач на Лудогорец на австрийска земя е на 28 юни срещу Университатия Крайова.

ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИАКОС 1:1

0:1 Фортунис (34')
1:1 Марселиньо (44')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо (66 - Лукас Саша), Игор Пластун, Георги Терзиев (46 - Георги Терзиев), Натанаел (81 - Александър Василев), Густаво Кампаняро, Абел Анисе, Върджил Мисиджан (46 - Клаудиу Кешеру), Марселиньо (70 - Жуниор Кишада), Вандерсон (75 - Жоао Пауло), Джонатан Кафу (63 - Джоди Лукоки)

Олимпиакос:  Стефанос Капино, Диого Фигейраш (79 - Толи), Алберто Ботиа (60 - Вергос), Сиссе (56 - Николао), Кутрис (60 - Саса), Ромао (73 - Касами), Сиопис (60 - Де Ла Бела), Константинос Фортунис (60 - Мартинс), Марко Марин (60 - Рисванис), Атанасиос Андруцос (60 - Джианиотас), Себастиао де Фрейтас - Себа (76 - Маутатис)