Клуб 11 Май 2022

Лудогорец U14 е на финал за Купата на БФС

Лудогорец U14 ще играе на финала за Купата на БФС. "Орлите" отстъпиха с 1:3 в мача реванш с Левски на "Герена". В първия сблъсък обаче момчетата на...

Лудогорец U14 ще играе на финала за Купата на БФС. "Орлите" отстъпиха с 1:3 в мача реванш с Левски на "Герена". В първия сблъсък обаче момчетата на Росен Маринов отнесоха съперника с 4:0 и с общ резултат 5:3 стигнаха до двубоя за трофея.

Домакините отркиха резултата в 15-та минута от много дискусионна дузпа. В 21-та минута шут на Димитър Мрънков срещна гредата. Три минути по-късно Максим Минков проби мощно по десния фланг и пусна прострелно топката в наказателното поле. Бранител в синьо я прати в собствената си врата за 1:1. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката съперникът успя да отбележи два гола. "Орлите" имаха две добри възможности за попадение, но Максим Маринов и Илиян Гатински не успяха да отбележат.

Получи се оспорван мач, в бих казал нагнетена излишно обстановка. Показахме някои слабости в играта си, по които ще работим, за да ги коригираме възможно най-бързо. Това обаче не променя факта, че отстранихме напълно заслужено силен съперник и сме на финал. Поздравявам момчетата за дисциплината и сърцатата игра в двата мача, коментира старши треньорът Росен Маринов.

На финала за Купата на БФС талантите на Лудогорец ще се изправят срещу Национал (София). Мачът ще се игра на 18 май (сряда), от 16 часа, на стадион "Ивайло" във Велико Търново.