Репортаж 3 Май 2024

С играч по-малко Лудогорец II записа равен 2:2 срещу Бдин (Видин)

Дубълът на Лудогорец записа равенство 2:2 срещу Бдин (Видин) в мач от XXXI кръг на Втора професионална лига. "Орлите" дониминираха на терена и през...

"Орлите" дониминираха на терена и през двете полувремена, като още от самото начало упражниха силна преса срещу своя съперник. Още в 11-тата минута след първия съдийски сигнал пред Росен Иванов се появи възможност да открие резултата, но ударът му мина встрани от вратата на Бдин.

Пръв за Лудогорец II се разписа Йоан Йорданов в 17-тата минута. Само 4 минути по-късно гостите успяха да изравнят резултата.

Последваха още голови възможности за Лудогорец II, които обаче стражът на видинчани спаси. В 28-та минута далечен шут на Райан Иванов също застраши вратаря на гостите, но така и не завърши с гол.

Йоан Йорданов отново бе точен за "зелените" в 38-та минута, с което удвои преднината.

Малко преди края на първото полувреме удар на капитана на "орлите" Хюсеин Кельовлуев облиза външната страна на мрежата.  На почивката двата тима се разделиха при резултат 2:1 в полза на Лудогорец II.

4 минути след подновяването на играта изстрел на Хюсеин Кельовлуев се озова в ръцете на стража на Бдин. В 53-тата минута резултатният голмайстор на Лудогорец II Йоан Йорданов бе близо до третото си попадение в мача, но се размина с класиката.

Втори жълт картон за Росен Иванов остави "зелените" с човек по-малко. Малко след това, в 73-тата минута, гостите отново успяха да намалят изоставането си в резултата, оформяйки крайното равенство 2:2.

Натискът на "орлите" продължи и в добавеното време, в условията на проливен дъжд, но така и не доведе до ново попадение. Малко преди края за два жълти картона бе изгонен и играч на Бдин.

Късметът ни обърна гръб днес, загубихме важни две точки, които трябваше да спечелим на всяка цена. Имахме достатъчно положения, въпреки червения картон, които не съумяхме да реализираме. Всички сме разочаровани!, коментира старши треньорът на Лудогорец II Захари Сираков.

След края на шампионатния кръг дубълът на Шампиона заема деветото място с актив от 43 точки. Другата седмица предстои да гостува на 13-тите в класирането от Беласица (Петрич).

Лудогорец II - Бдин (Видин) 2:2