Репортаж 17 Януари 2018

Лудогорец отнесе 2:0 петия в Румъния

Лудогорец започна подготовката си за битките с Милан от 1/16-финалите на Лига Европа с успех 2:0 над Ботошани. Срещата с 5-ия в Румъния се игра в...

Лудогорец започна подготовката си за битките с Милан от 1/16-финалите на Лига Европа с успех 2:0 над Ботошани. Срещата с 5-ия в Румъния се игра в Белек и бе първа контрола за „орлите“ за 2018 г.

Треньорът Димитър Димитров заложи като титуляр на най-талантливия футболист в школата – Светослав Ковачев. Той бе пуснат като дясно крило. Иначе впечатление направи и фактът, че от първата минута започна бразилският централен бранител Рафаел Форстър. Лудогорец започна много силно срещата и още в 5-ата минута поведоха в резултата. Ковачев се измъкна от защитата, стреля отблизо, вратарят на румънците Кобря изби, но право в краката на Кешерю, който не сбърка – 1:0 за шампионите. След това пък българите сбъркаха при изнасянето на топката и Читошка можеше да изравни, но Ренан изби. Последваха нови силни минути за шампионите. С пропуски обаче се отчетоха Кешерю и Вандерсон. Бразилецът пък осуети отлична атака в средата на първата част. В 41-ата минута Марселиньо можеше да отбележи, но силният му изстрел с десния крак срещна гредата. В края на първата част Бурча надскочи всички в наказателното поле на Лудогорец и би с глава, но неточно.

През втората част Димитър Димитров заложи на изцяло нови 11 футболисти. Впечатление направи това, че за пръв път за мъжкия тим на „орлите“, макар и в неофициален мач, участие записа юношата Доминик Янков.

Ботошани можеше да изравни в 69-ата минута. Тогава след добро центриране отдясно, с глава би резервата Родригес, но топката мина на сантиметри от горната греда. Малко след това пък Роман стреля от фаул, ударът му придоби странна траектория и по чудо кълбото не се озова в мрежата на Хорхе Броун. След това той отново пробва своя късмет, но този път аржентинския страж на шампионите улови. В 76-ата минута Кампаняро направи огромен пропуск. След заучено изпълнение на корнер, Лукоки центрира към Моци на първа греда, той продължи с глава към останалия напълно непокрит Кампаняро. От около метър обаче бразилецът би над вратата. В края на срещата втори жълт картон получи Лукас Саша. Двата щаба обаче се бяха разбрали при червен картон, в игра да влезе друг футболист и така на терена отново се появи Александър Василев. В 90-ата минута Натанаел оформи крайния резултат. Той нахлу отляво, нагласи топката на десния си крак и с много красив шут направи 2:0.

Срещата бе изгледана на живо от селекционера на Румъния Козмин Контра. Бившият футболист на Милан и Атлетико Мадрид посети и някои от тренировките на „орлите“ в Турция. Той навярно е бил доволен от показаното Кешерю, който вкара гол, както и от стабилния в отбрана Моци.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТОШАНИ 2:0

1:0 Клаудиу Кешерю (11')
2:0 Натанаел (90')

ЛУДОГОРЕЦ през първата част: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Игор Пластун, Рафаел Форстър, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Марселиньо, Светослав Ковачев, Клаудиу Кешерю

ЛУДОГОРЕЦ през втората част: Хорхе Брун, Георги Терзиев, Козмин Моци, Лукас Саша, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки, ЖОао Пауло, Доминик Янков

БОТОШАНИ: 1. Кобреа, 23. Думитраш, 5. Пламада, 3. Бурча, 30. Мусат, 11. Аким, 26. Оайда, 83. Голубович, 7. Толофка, 2. Китошка, 9. Аксенте

Лудогорец - Ботошани 2:0