Репортаж 19 Ноември 2017

Лудогорец II направи 3:3 с Марица в Пловдив

Лудогорец II изигра хубав и резултатен мач срещу Марица в Пловдив, но в крайна сметка допусна 4 минути преди края изравнителен гол за крайното 3:3 и...

Лудогорец II изигра хубав и резултатен мач срещу Марица в Пловдив, но в крайна сметка допусна 4 минути преди края изравнителен гол за крайното 3:3 и трябваше да се задоволи с 1 точка. Двубоят от XV кръг на  първенството във Втора Професионална лига се игра на стадион „Коматево”.

Момчетата на Ради Здравков излязоха на терена твърдо решени да спечелят първа победа навън. За този двубой тимът нямаше подкрепата на играчи от първия отбор и заложи само на талантите от школата на клуба. Младоците показаха добро притежание на топката, контрол върху играта, прилична скорост и създадоха много ситуации за гол пред вратата на съперника. В други положения си пролича липсата на зрялост, довела до някои, наказани от домакините, индивидуални грешки в отбрана.

„Орлите” откриха резултата в 9-ата минута чрез Томас Цвятков. Атаката започна от Александър Василев, а асистенцията бе дело на Денислав Александров. Само 3 минути по-късно Марица изравни чрез Гюзелев. В 31-ата минута Ивайло Климентов отбеляза с ефектен ножичен удар за 2:1.  В последната минута на редовното време на първата част отново Гюзелев реализира за 2:2.

През второто полувреме разградчани успяха да поведат за трети път в 78-ата минута. Василев проби отлично по крилото и пусна точен пас по земя към Милков, който сложи крак и засече топката в мрежата. По сценария от първото полувреме Марица успя да изравни за трети път в 86-ата минута. Автор на гола бе Игнатов.

„Можем да бъдем доволни от играта в офанзивен план и от изпълнението на тактическите задачи. За жалост липсата на опит си казва думата в определени ситуации и се стигна до грешки, заради които не успяхме да вземем трите точки. Накратко хубав мач, но лош резултат”,  коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Тодор Живондов.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ II 3:3

0:1 Томас Цвятков (9')
1:1 Венцислав Гюзелев (12')
1:2 Ивайло Климентов (31')
2:2 Венцислав Гюзелев (45')
2:3 Мартин Милков (78')
3:3 Рангел Игнатов (86')

Марица: Илия Николов, Костадин Дяков, Мирослав Пушкаров, Цветан Йотов, Джунейт Яшар, Петър Чалъков (46 - Борислав Караматев), Алил Кардашев, Свилен Щерев, Димитър Юруков  (73 - Иван Гендов), Рангел Игнатов, Венцислав Гюзелев.

Лудогорец II:  Даниел Наумов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Лъчезар Ковачев, Александър Василев, Ерол Дост, Олег Димитров, Ивайло Климентов (85 -  Кристиян Китов), Светослав Ковачев (62 - Андриан Димитров),Томас Цвятков  (76 - Мартин Милков), Денислав Александров.