Репортаж 26 Октомври 2017

Лудогорец изхвърли Берое с дузпи

Лудогорец победи Берое след изпълнение на дузпи и стана последният участник на четвъртфиналите за Купата на България. Редовното време завърши 1:1...

Лудогорец победи Берое след изпълнение на дузпи и стана последният участник на четвъртфиналите за Купата на България. Редовното време завърши 1:1 след голове на Хаджиев за гостите и Кампаняро от дузпа за шампионите. При дузпите накрая пропуски направиха Александър Василев за Лудогорец, както и Мартин Райнов и Павел Виданов за Берое. Решителната дузпа вкара Форстър.

Треньорът на Лудогорец Димитър Димитров заложи почти изцяло на резерви, като в стартовия му състав попаднаха и младежите Александър Василев и Светльо Ковачев. Шампионите на практика играха с 11 нови футболисти в сравнение със състава, който разгроми Етър с 4:0 преди няколко дни.

Мачът започна спокойно, макар и домакините да се задържаха по-дълго пред вратата на Берое. В 16-ата минута Жоао Пауло се озова на отлична позиция, но не успя да „свие“ достатъчно удара си и Душан Периш го парира. В 24-ата минута Берое излезе напред в резултата. Антон Карачанаков центрира от корнер и Камен Хаджиев с глава необезпокояван я заби в ъгъла. Попадението раздвижи „орлите“, които потърсиха бързо изравняване. Две минута по-късно Мисиджан се откъсна сам отляво, но стреля неточно покрай гредата. Веднага след това и удар на младия Ковачев рикошира в крак на защитник и излезе в корнер. В 35-ата минута Лудогорец получи дузпа. Густаво Кампаняро бе спънат от Хаджиев. Самият Кампаняро изпълни наказателния удар и прати топката в обратния ъгъл на този, в който се хвърли Перниш. В 39-ата минута Мисиджан отново се откъсна сам напред към вратата на Берое и пак стреля в аут. В 42-ата минута Карачанаков мина Василев на фланга, като го финтира два пъти поред и центрира прострелно, но Мартин Райнов пропусна да засече топката на 5 метра пред опразнената врата. До почивката Жоао Пауло направи още един пропуска за Лудогорец.

През втората част положенията пред двете врати бяха по-малко, като гостите от Берое заиграха близо до вратата си и чакаха само възможности за контраатаки. Още в 49-ата минута Форстър изведе младия Ковачев сам срещу вратаря, но той стреля покрай вратата. Малко по-късно пропуск направи и Жоао Пауло, което убеди Херо да го смени бързо с Клаудиу Кешерю в търсенето на по-голяма ефективност. В 80-ата минута активният Ковачев центрира отляво, Кешерю изпревари защитник и насочи топката с глава, но тя мина от външната страна на близкия страничен стълб. Пет минути по-късно отново Ковачев проби, този път отдясно, и се опита да преодолее технично Павел Виданов в наказателното поле. Защитникът изби топката с протегната ръка, което бе достатъчен повод за съдията Георги Димитров да отсъди дузпа, но той остана безмълвен. Минута преди края на редовното време Карачанаков се измъкна сам отдясно, но стреля в аут. В добавеното време пък Кешерю не успя да засече центриране на Мисиджан в малкото наказателно поле.

В началото на продълженията за Лудогорец като последен коз влезе Марселиньо. В 97-ата минута той изведе след двойно подаване Мисиджан зад защитата на гостите, но холандецът стреля остро към далечния ъгъл в аут. Шампионите натиснаха сериозно в желанието си да избегнат дузпите, но Берое се отбраняваше организирано.

В 109-ата минута Марселиньо пое топката с гръб към вратата, поведе си я и отправи мощен удар, който леко бе отклонен от Перниш и разтресе напречната греда. Още веднъж гредата помогна на Берое. В 115-ата минута Мисиджан отправи удар с вътрешен фалц, а топката се отби във вътрешната страна на десния стълб и излезе. Кампаняро пък не успя да направи добавка. В самия край на продълженията пропуски направиха Кампаняро и Анисе.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 1:1 в редовното време

0:1 Хаджиев (24')
1:1 Кампаняро (36') - дузпа