Академия 23 Септември 2017

Лудогорец U17 с класика срещу Монтана

Лудогорец U17 постигна убедителна победа с класическото 3:0 срещу отбора на Монтана в мач от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17...

Лудогорец U17 постигна убедителна победа с класическото 3:0 срещу отбора на Монтана в мач от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на Петър Пенчев надиграха своят съперник, създадоха не малко голови ситуации и не допуснаха сериозни опасности пред своята врата.

Първите 20 минути от двубоя преминаха при териториален превес на „орлите”, но без сериозни положения за попадение. Ситуацията се промени минута по-късно, когато Бабалиев проби добре по лявото крило и пусна хубав пас по земя към връхлитащия Владислав Найденов, който от движение намери добре топката и я оплете в мрежата – 1:0. Отново Найденов можеше да се разпише в 27-ата минута, когато направи добър самостоятелен пробив и отправи удар, но вратарят на гостите изби в корнер. Минута по-късно същият играч намери в добра позиция Бабалиев, който опита да шутира, но бе блокиран от защитник в последния момент. В 35-ата минута Велислав Минков изстреля истински снаряд извън границата наказателното поле, но топката профуча на метър от горната греда.

През второто полувреме разградчани изнесоха играта си още по-напред и притиснаха сериозно съперника. В 48-ата минута Велислав Минков пропусна да вкара от упор. Само две минути по-късно обаче набег по фланга на Бабалиев завърши с прострелно подаване, което Петър Георгиев превърна в гол – 2:0. В 53-ата минута вратарят на Монтана трудно изби тежък удар на Никола Ганчев. Пет минути преди края на редовното време влезлият като смяна Пламен Стоянов бе изведен в чиста позиция, на метър-два от вратата, но реши да отбележи с пета и не улучи. В последната 80-ата минута на редовното време „орлите” все пак стигнаха до трето попадение, като негов автор стана също влезлият от резервната скамейка Николай Георгиев.

Срещу Монтана Лудогорец U17 игра в състав: Владимир Русанов, Йордан Статев, Алекс Луканов, Александър Ганчев, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Петър Караангелов, Никола Ганчев, Петър Георгиев, Владислав Найденов, Георги Бабалиев (Николай Георгиев, Антониян Харалампев, Хасан Хасанов, Пламен Стоянов).