Репортаж 21 Септември 2017

Лудогорец на осминафинал за Купата след 3:2 над Оборище

Лудогорец се класира на осминафинал в турнира за Купата на България. Шампионите победиха с 3:2 след продължения Оборище в Панагюрище. Головете за...

Лудогорец се класира на осминафинал в турнира за Купата на България. Шампионите победиха с 3:2 след продължения Оборище в Панагюрище. Головете за "орлите" отбелязаха Жиниор Кишада в 39-ата и Клаудио Кешерю в 99-ата и 115-ата минута. За домакините точни бяха Нетов в 78-ата и Василев в 118-ата минута.

Шампионите имаха тотално превъзходство и пропуснаха куп положения пред вратата на домакините. Едно отпускане в защита обаче позволи на Нетов да вкара и да изпрати срещата в продължения.

Двата тима завършиха мача с по десет човека. Яцек Гуралски получи спорен втори жълт и червен картон в началото на първото продължение. Георги Нетов напусна контузен в момент, в който домакините бяха направили трите си смени.

73 минути игра записа талантът от школата на Лудогорец Светослав Ковачев. Той се представи отлично и веднъж дори бе близо да гол във вратата на Оборище.

ОБОРИЩЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:3

0:1 Кишада (40')
1:1 Нетов (78')
1:2 Кешерю (99')
1:3 Кешерю (115')
2:3 Василев (119')

Оборище : 73. Андонов, 88. Сандов, 3. Василев, 18. Лукас, 90. Руйчев, 78. Гюйон (80-Цонков), 10. Кавалканте, 15. Тончев, 13. Аджов (58-Карамфилов), 27. Филио (68-Карадайъ), 11. Нетов

Лудогорец: 1. Броун, 19. Василев, 8. Лукас Саша, 5. Терзиев, 2. Форстър, 44. Горалски, 10. Кампаняро, 88. Вандерсон (46-Лукоки), 37. Жоао Пауло (84-Марселиньо), 11. Кишада, 98. Ковачев (73-Кешерю)