Репортаж 22 Юли 2017

Лудогорец удари ЦСКА-София на "Българска армия"

С гол на Върджил Мисиджан в 49-ата минута Лудогорец победи с 1:0 ЦСКА-София на "Българска армия". Шампионите играха страхотно, въпреки че...

Лудогорец победи с 1:0 ЦСКА-София в дербито на кръга в Първа лига. В тази среща разградчани стартираха без 6 от основните си футболисти в лицето на Козмин Моци, Светослав Дяков, Марселиньо, Кафу, Вандерсон и Клаудиу Кешерю, но и това не помогна на домакините да се доберат поне до едната точка, тъй като за 94 минути те създадоха само едно по-сериозно положение за гол, но и то не бе от така наречените 100-процентови ситуации.  В 57-ата минута "червените" останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Кевин Меркадо.

Иначе първата по-сериозна опасност в мача бе шут на Кишада в 5-ата минута от 25 метра, който профуча над напречната греда. В 10-ата минута Китанов спаси удар на Лукас Саша извън наказателното поле. В 24-ата минута гостите като по чудо не откриха резултата. Лукоки подаде към Жоао Паоло, Бодуров се подхлъзна и позволи на бразилеца да излезе сам срещу Китанов, но стражът на червените спаси. В 36-ата минута ЦСКА-София създаде единственото си голово положение в двубоя. След центриране отляво Каранга гардира Натанаел, топката стигна до Десподов, който шутира силно от десетина метра, но право в Броун и вратарят на орлите изби. Секунди преди края на първата част домакините сбъркаха при разиграване пред собственото си наказателно поле, гостите отнеха топката, последва подаване на Анисе към Жоао Паоло, който отправи много опасен удар, но той профуча покрай лявата греда на Китанов.

В 49-ата минута гостите откриха резултата след попадение на Върджил Мисиджан. Жоао Паоло подаде към холандеца, Китанов излезе да улови топката, но я изпусна и Мисиджан вкара в празната врата. В 57-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Кевин Меркадо получи втори жълт и респективно червен картон, тъй като според рефера Ивайло Стоянов футболистът на червените е симулирал за дузпа. 11-метров наказателен удар нямаше. Само секунди по-късно Недялков удари с лакът Лукоки, въпреки че топката вече бе излязла в тъч, но реферът реши да не показва жълт картон на защитника, защото щеше да му е втори и трябваше да напусне игра. В 65-ата минута Лудогорец организира бърза контраатака, която завърши с подаване към непокрития Лукоки, който от точката на дузпата се засили да стреля, Чорбаджийски го бутна в гърба, но Стоянов прецени, че не трябва да посочи 11-метров наказателен удар. В 86-ата минута Лудогорец можеше да реши всичко, но появилият се като резерва Джонатан Кафу направи сериозен пропуск, стреляйки от 5-6 метра с глава над напречната греда.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Върджил Мисиджан (49')

ЦСКА-СОФИЯ: Георги Китанов, Станислав Манолев, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Антон Недялков, Давид Симао (80 - Милчо Ангелов), Кристиан Малинов, Кирил Десподов (73 - Александър Георгиев), Енрике Рафаел (57 - Тиаго Родригев), Кевин Меркадо, Фернандо Каранга

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Брун, Лукас Саша, Игор Пластун, Георги Терзиев (к), Натанаел, Абел Анисе, Густаво Кампаняро, Джоди Лукоки, Жоао Пауло (84 - Светослав Дяков), Върджил Мисиджан (75 - Джонатан Кафу), Жуниор Кишада (71 - Марселиньо)

Жълти картони: Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Станислав Манолев, Кристиан Малинов, Кевин Меркадо, Фернандо Каранга (ЦСКА-София); Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада, Джоди Лукоки, Натанаел, Светослав Дяков (Лудогорец).

Червен картон: Кевин Меркадо (ЦСКА-София).

ЦСКА-София - Лудогорец 0:1