Репортаж 1 Юли 2017

Лудогорец загуби с 1:3 от Динамо (Москва)

Лудогорец записа първа загуба в предсезонните контроли, след като отстъпи с 1:3 на Динамо (Москва) в Австрия. Резултатът откри Жоао Паоло в 25-ата...

Лудогорец записа първа загуба в предсезонните контроли, след като отстъпи с 1:3 на Динамо (Москва) в Австрия. Резултатът откри Жоао Паоло в 25-ата минута, но в края на полувремето Вандерсон изравни. След почивката шампионите допуснаха нови две попадения в своята врата, а техни автори бяха Бечирай и Зотов.

Първата опасност бе пред вратата на разградчани още в 4-ата минута. Кишада позволи руснаците да му отнемат топката пред наказателното поле. Последва опасен шут на Вандерсон, който Ренан изби. В 18-ата минута Лудогорец имаше отличен шанс да вкара при първата си атака в мача. Кампаняро изведе Жоао Паоло по дясното крило, нападателят центрира към Кешерю, който опита да вкара с шпагат, но не уцели добре топката и Шунин улови. Секунди по-късно Панченко шутира опасно, но в аут. В 25-ата минута Мисиджан изведе с брилянтно подаване Жоао Паоло очи в очи с Шунин, бразилецът преодоля стража на руснаците и със силен шут прати топката в мрежата на Динамо - 1:0 за Лудогорец. Само седем минути по-късно Кешерю можеше да вкара ефектен гол, когато стреля от воле, но в аут. В 41-ата минута Динамо изравни. След центриране отдясно последва изстрел с глава на играч на руснаците, който се отби в тялото на Лукас Саша, а рикошетът се превърна в асистенция към непокрития Вандерсон и нападателят без проблем вкара с шут от 5-6 метра.

Три минути след началото на втората част Динамо осъществи пълен обрат. След центриране отдясно Бечирай стреля в напречната греда, топката се върна към него и при добавката вкара с глава за 2:1. В 54-ата минута Йонов осъществи пореден пробив, този път по лявото крило, и центрира успоредно по земя. Керчев не успя да се намеси по най-добрия начин и чукна топката към Зотов, който покачи на 3:1 за Динамо. Последваха нови два опасни удара на руски футболисти, които Ренан спаси. В 70-ата минута пък реферът спести червен картон на Керчев, който дръпна с ръце откъсналия се сам срещу вратаря Бечерай, но съдията му показа само жълтия цвят. В 79-ата минута Лудогорец можеше да намали изоставането си, но Кешерю изпусна сам срещу вратаря. Само 120 секунди по-късно Кешерю успя да вкара, но голът не бе признат поради много спорна засада.

До края на проверката и двата отбора имаха шанс да вкарат, но Кешерю не уцели вратата от удобна позиция, а Ренан за пореден път отрази опасен шут на руски футболист.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (МОСКВА) 1:3

1:0 Жоао Пауло (25')
1:1 Вандерсон (41')
1:2 Фатос Бечирай (48')
1:3 Александър Зотов (54')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Александър Василев, Игор Пластун, Венцислав Керчев, Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Кристиян Китов (59 - Антонио Георгиев), Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Жуниор Кишада, Клаудиу Кешеру

Динамо Москва:Антон Шунин, Алексей Козлов, Тони Шунджич (46 - Холмен), Дмитрий Белоруков, Сергей Терехов, Анатоли Катрич, Александър Зотов (59 - Соснин), Самба Соу (59 - Сапета), Кирил Панченко (46 - Луценко), Алексей Йонов, Вандерсон (46 - Фатос Бечирай)

Лудогорец - Динамо (Москва) 1:3