Репортаж 27 Май 2017

Таланти от школата на Лудогорец мачкат във Втора лига

С 10 дебютанти в професионалния футбол от формациите U19, U18 и U17 Лудогорец II разби професионалистите от Спартак (Плевен) с 4:2 и ги изпрати във...

С 10 дебютанти в професионалния футбол от формациите U19, U18 и U17 Лудогорец II разби професионалистите от Спартак (Плевен) с 4:2 и ги изпрати във "В" група. В герой на мача се превърна 17-годишният Цветослав Петров, който реализира хеттрик. Четвъртият гол отбеляза Мехмед Мехмед. Заради ангажименти към първия отбор от титулярите на дубъла на терена излязоха само Преслав Миленов Петров и Антонио Георгиев. Останалите момчета бяха от отбора на Юри Васев, който се състезава в Елитната юношеска група до 19 години. Като смяна на терена влезе и Георги Вълчев, който играе за U17. На вратата бе Дамян Дамянов, който също е набор 2000 г.

Отборът на Спартак, за който мачът бе от решаващо значение за оставане в професионалния футбол, откри резултата още в 3-тата минута чрез Захари Янков. Голът обаче не стресна децата на Лудогорец, а само ги амбицира да демонстрират дух и класа. В 27-мата минута след рейд на Тони Иванов от дясно Цветослав Петров заби първото си попадение в срещата и изравни резултата. "Орлетата" продължиха да правят хубави комбинации, да напипват умело слабите места в отбраната и да нанасят своите удари в най-подходящия момент. В 39-тата минута Мехмед бе изведен в коридор, финтира вратаря и вкара за 2:1, при който резултат завърши първото полувреме.

През второто, в 75-тата минута при поредното дискусионно отсъждане на съдията Димитър Желязков гостите получиха правото да изпълнят дузпа, от която Тихомир Тодоров изравни – 2:2. Въпреки че само преди 2 дни повечето от момчетата в зелени фанелки играха тежък двубой със Септември, те преодоляха умората и притиснаха далеч по-опитните си колеги.  В 80-тата минута Петров буквално развинти защитата на плевенчани и отбеляза за 3:2.  В даденото 4 минутно продължение отново той оформи своя хетрик за крайното 4:2.

Съставът на Лудогорец II: Дамян Дамянов, Венцислав Славов, Преслав Миленов Петров, Иван Великов, Димитър Илиев, Антонио Георгиев, Ерол Дост, Цветослав Петров, Юнуз Юнуз, Тони Иванов, Мехмед Мехмед (Мартин Милков, Андриан Димитров, Георги Вълчев)

Лудогорец II - Спартак (Плевен) 4:2