Репортаж 21 Май 2017

С два гола на таланти от Академията Лудогорец II смълча „Армията”

С два гола на таланти, израснали в Детско-юношеската академия на клуба, Лудогорец II смълча „Българска армия” и победи дубъла на ЦСКА-София II като...

С два гола на таланти, израснали в Детско-юношеската академия на клуба, Лудогорец II смълча „Българска армия” и победи дубъла на ЦСКА-София II като гост с 0:2. В мача от 29 кръг на Втора професионална лига точни за тима на Ради Здравков бяха Сашо Василев в 35-ата и Олег Димитров в 61-ата минута.

"Орлите" изиграха добре тактически мача, не позволиха на съперника да създаде много възможности за гол и на свой ред атакуваха и контраатакуваха опасно при всеки удобен момент.

Първият гол стана след страхотен далечен удар на Василев, който от около 25 метра изстреля истински снаряд под горната греда. Първото полувреме завърши при този резултат - 0:1.

През второто Лудогорец вдигна оборотите, заигра още по-освободено и създаде няколко добри възможности за нови попадения. Вторият гол падна в 61-ата минута, когато Олег Димитров пресече един опит на вратаря на ЦСКА-София да вкара по-бързо топката в игра, напредна и отбеляза с точен удар по тревата. Домакините направиха всичко възможно да се върнат в мача, но защитата на разградчани действаше организирано, сигурно и точно. В малкото голови положения за столичани, получили се предимно при разбърквания, след изсипани топки в наказателното поле, на ниво се намесваше вратарят Дани Наумов.

„Изиграхме умно и дисциплинирано този мач, добре сменяхме темпото, контролирахме събитията на терена и заслужено спечелихме. Радващо е, че точно рожби на школата на клуба реализираха двете победни попадения”, коментира помощник-треньорът на "орлите" Тодор Живондов.

Срещу дубъла на ЦСКА-София Лудогорец II игра в състав: Даниел Наумов, Кристиян Димитров, Петър Альошев, Кристиян Григоров, Преслав Миленов Петров, Преслав Ивелинов Петров, Олег Димитров, Антонио Георгиев, Светослав Ковачев, Александър Василев, Славчо Шоколаров  (Ивайло Климентов, Десислав Александров, Томас Цвятков).

ЦСКА-София II - Лудогорец II 0:2