Репортаж 16 Май 2017

Лудогорец сломи 3:1 Левски като гост

Лудогорец спечели с 3:1 над Левски в София. Шампионите се възползваха от индивидуалните грешки на „сините“ при изнасянето на топката и вкараха три...

Лудогорец спечели с 3:1 над Левски в София. Шампионите се възползваха от индивидуалните грешки на „сините“ при изнасянето на топката и вкараха три попадения.

Двата отбора предложиха много отворен футбол с постоянни положения пред двете врати. В 16-ата минута Франсис Нар от Левски имаше чудесна възможност да открие резултата. Нигериецът получи топката отляво, финтира съперник и стреля остро, но топката се отби в дясната греда и излезе в аут. Отговорът на Лудогорец бе подобаващ. В 20-ата минута Густаво Кампаняро направи хубав самостоятелен пробив и стреля с левия крак покрай страничния стълб. Веднага след това обаче „орлите“ излязоха напред в резултата. Пиргов сгреши в своята половина, Марселиньо овладя, напредна и стреля от границата на наказателното поле, топката тупна пред вратаря Николай Кръстев, който не се намеси особено убедително и тя завърши в мрежата му. Още преди да се осъзнаят „сините“, вече изоставаха с 2 гола. При атака на Кафу двама защитника на Левски не се ориентираха добре, топката рикошира в Антон Огнянов, който остана с гръб и за Вандерсон не бе проблем да вкара със силен шут от непосредствена близост. Домакините събраха сили да реагират. В 25-ата минута Божидар Краев направи уникален рейд, като излъга по пътя си няколко защитника и вратаря, но в последния момент бе изваден от равновесие и не успя да вкара топката в опразнената врата. В 31-ата минута обаче Давид Яблонски бе в прегръдките на съотборниците си, след като вкара за 1:2. Огнянов центрира отдясно, Ренан увисна под топката, Натанаел се оказа прекалено нисък, а чехът с глава бе точен на задна греда. Малко след това голмайсторът на „орлите“ Клаудиу Кешерю се озова абсолютно непокрит и стреля от 7-8 метра, но Николай Кръстев показа страхотен рефлекс и извади топката в корнер. На свой ред Левски бе близо до изравняването, като Антон Огнянов нахлу опасно в наказателното поле, но топката попадна на по-неудобния му десен крак и той стреля във вратаря Ренан, който изби. В 42-ата минута Вандерсон върна успоредно на голлинията, а Кафу отблизо стреля над гредата. В последните секунди бразилският таран получи аркада, след като Сашо Алексеандров неволно го ритна, а съдията Стефан Апостолов свири край на полувреме, без да отчете, че не се играта бе спряна за повече от две минута.

Второто полувреме продължи да бъде така оспорвано и положенията да се редуват пред двете врати. В началото Кафу, който продължи с превързана глава, имаше две добри ситуации, но реши да играе технично и сбърка. В 56-ата минута Найденов от „сините“ направи много хубав пробив и стреля фалцово с левия крак, но Ренан се разтегна и със сетни усилия извади топката в корнер. В 61-ата минута Адениджи стреля технично и топката кацна на напречната греда. След изпълнението на корнера удар на Краев бе избит от Ренан в гредата, а добавката на Яблонски бе парирана от Пластун. В 69-ата минута обаче Краев сгреши при изнасянето на топката, а Вандерсон напредна и вкара с плътен удар втория си гол за 1:3. В 84-ата минута резервата на Левски Илия Юруков стреля опасно, топката рикошира в Пластун, но Ренан показа завиден рефлекс и изби в корнер.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Марселиньо (21')
0:2 Вандерсон (22')
1:2 Яблонски (31')
1:3 Вандерсон (70')

Левски: Николай Кръстев, Сашо Александров, Александър Александров, Давид Яблонски, Антон Огнянов, Димитър Пиргов (65 - Станислав Иванов), Мехди Бурабия, Ивайло Найденов (71 - Атанас Кабов), Бабатунде Адениджи, Божидар Краев, Франсис Нар (79 - Илия Юруков)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Лукас Саша, Хосе Луис Паломино, Игор Пластун, Натанел, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро (85 - Абел Анисе), Марселиньо, Вандерсон (87 - Жуниор Кишада), Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру (78 - Върджил Мисиджан)

Жълти картони: Александър Александров, Мехди Бурабия, Антон Огнянов (Левски); Натанаел (Лудогорец).