Репортаж 27 Април 2017

Лудогорец громи Литекс в Ловеч със 7:0

Лудогорец смаза със 7:0 „оранжевите“ и така с общ резултат 11:0 се класира на финала за Купата на България, където ще се изправи срещу Ботев (Пд)....

След няколко нападения в самото начало на двубоя в Ловеч, се стигна и до първия гол. Реализира го Жоао Пауло в 11-ата минута. Той получи отличен пас от Дяков и с виртуозен удар не остави шансове на Вълков – 1:0. В 22-ата минута зрителите на стадиона видяха нова порция магия от играчите на Георги Дерменджиев. Жоао Пауло отне топката и центрира към Клаудиу Кешерю. Румънецът овладя и с ножичен изстрел прати кълбото за втори път в мрежата на Литекс. В 38-ата минута Лудогорец поведе с 3:0. Голът отново бе много красив. Вкара го Върджил Мисиджан с прецизен удар от около 25 метра.

В 52-ата минута резултатът набъбна на 4:0 за „орлите“. След поредна акция, Лукас Саша центрира добре към своя сънарордник Жоао Пауло, който с глава отблизо вкара втория си гол в двубоя. В 68-ата минута шампионите отбелязаха и пето попадение. Кишада проби добре защитата на аматьорите и подаде към непокрития Кешерю, който без напрежение отблизо вкара за 5:0. В 79-ата минута вратарят Вълков подари кълбото на Кешерю, той веднага даде към Кишада, но бразилецът не успя да уцели празната врата. Малко преди края Жоао Пауло оформи своя хеттрик. Той не остави шансове на Диян Вълков с мощна тупалка. В 90-ата минута Лудогорец стигна и до седми гол. Кишада бе съборен в наказателното поле от Мицаков, като при падането удари лошо ръката си. От бялата точка Кешерю не сбърка и оформи своя хеттрик.

Финалът за Купата на България е на 24 май на стадион „Васил Левски“.

ЛИТЕКС – ЛУДОГОРЕЦ 0:7 (0:4 в първия мач)

0:1 Жоао Пауло (12')
0:2 Клаудиу Кешеру (24')
0:3 Върджил Мисиджан (37')
0:4 Жоао Пауло (52')
0:5 Клаудиу Кешеру (68')
0:6 Жоао Пауло (82')
0:7 Клаудиу Кешеру (90') - дузпа

Литекс: Диян Вълков, Виктор Мицаков, Иван Иванов (к), Петко Ганев, Александър Кирилов, Веселин Васев, Денил Селимински, Антоний Балъков (62 - Георги Какалов), Радослав Бойчев, Атанас Курдов (69 - Методи Костов), Преслав Антонов (72 - Искрен Писаров)

Лудогорец: Ренан дос Сантос (75 - Васил Симеонов), Йордан Минев, Игор Пластун, Хосе Луис Паломино, Александър Василев, Светослав Дяков (к)  (64 - Густаво Кампаняро), Лукас Саша, Жоао Пауло, Жуниор Кишада, Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешеру