Репортаж 19 Януари 2017

Лудогорец прави 1:1 с Арсенал (Тула)

Новото попълнение Жоао Пауло вкарва за шампионите

Лудогорец направи 1:1 в първата си контрола за 2017 г. „Орлите“ премериха сили с руския елитен Арсенал Тула, който завърши есенния полусезон на 15-ото място. С гол престоя си в разградския клуб започна новото попълнение Жоао Пауло, който изравни резултата в 74-ата минута.

В 11-ата минута „самоварите“, какъвто е прякора на Арсенал, осъществиха атака на скорост отдясно, която завърши с пас към Кирил Комбаров, който стреля от около 15 метра, но след рикошет топката излезе в корнер. В 39-ата минута Горбатенко шутира силно с левия крак, но Владо Стоянов изби в ъглов удар. До края на първата част двата отбора така и не успяха да създадат чисто голово положение и логично тя приключи при нулево равенство.

През втората част Георги Дерменджиев заложи на изцяло различни 11. Дебют, макар и неофициален записаха двете бразилски попълнения – Жоао Пауло, привлечен от Ботев, както и вратаря Ренан дос Сантос, дошъл от Авай. Промените се отразиха положително на „орлите“ и те взеха инициативата в срещата. Шокиращо обаче в 63-ата минута Игор Пластун си отбеляза автогол. След добра атака на руснаците, минала през Кирил Комбаров и Олег Власов, Игор Шевченко бе на път да вкара във вратата на Ренан, но в опита си да избие топката, Пластун си отбеляза автогол. След гола за Арсенал, шампионите ни намачкаха здраво руснаците. Първо Марселиньо изведе напълно сам срещу вратаря на „самоварите“ Густаво Кампаняро, но бразилецът стреля право в тялото на Михаил Левашов. След това пък Джонатан Кафу се озова на добра позиция, но изстрелът на звездата срещна гредата. Логичното, предвид продукцията на терена, се случи в 74-ата минута, когато Марселиньо изведе Кафу отдясно, който пусна към Жоао Пауло и новото попълнение на „орлите“ изравниха. Само пет минути по-късно Лудогорец на два пъти пропусна да вкара втори гол. Първо Марселиньо изведе Игор Пластун, който от близо не вкара, а секунди по-късно Жоао Пауло направи подобен пропуск след пас отдясно. В 83-ата минута Натанаел центрира отлично отляво, но Марселиньо не уцели вратата.

Лудогорец първо полувреме: Стоянов, Минев, Терзиев, Моци, Василев, Саша, Анисе, Лукоки, Вандерсон, Кишада, Кешерю

Лудогорец второ полувреме: Дос Сантос, Сисиньо, Паломино, Пластун, Натанаел, Дяков, Кампаняро, Жоао Пауло, Мисиджан, Марселиньо, Кафу

Лудогорец - Арсенал (Тула) 1:1