Репортаж 7 Декември 2016

Лудогорец с нов голям мач в Европа! Изпусна ПСЖ и ще играе в Европа и през пролетта

Лудогорец изигра поредния си луд мач в Европа. Шампионите направиха 2:2 с френския гранд ПСЖ пред 45 000 зрители на любимия на всички българи „Парк...

Лудогорец изигра поредния си луд мач в Европа. Шампионите направиха 2:2 с френския гранд ПСЖ пред 45 000 зрители на любимия на всички българи „Парк де Пренс“. Така „орлите“ заслужиха третото място в групата в битката с Базел, който в същото време загуби с 1:4 от Арсенал на „Сейнт Якоб Парк“.

Лудогорец дори можеше да хвърли бомбата на годината, като само две минути разделиха тима от победа в Париж.

Върджил Мисиджан откри резултата в 15-ата минута, след като засече с глава центриране на Натанаел отляво. Този резултат се задържа до 61-ата минута. Домакините имаха предимство и на няколко пъти пропуснаха чисти ситуации пред Владо Стоянов, който имаше ден. Едисон Кавани изравни след неразбирателство в защитата „орлите“. 7 минути по-късно, в 68-ата минута, блестящо отиграване на Кафу доведе до втори гол. Той отне топката от десния бек на ПСЖ напредна мощно в пеналта и я върна към Вандерсон, който от чиста позиция не пропусна да накаже парижани – 1:2. В даденото от рефера продължение Ди Мария все пак успя да донесе точката на своя тим, която обаче не снигна в битката за първото място. То бе заето от Арсенал.

ПСЖ - ЛУДОГОРЕЦ 2:2

0:1 Върджил Мисиджан 15')
1:1 Едисон Кавани (61')
1:2 Вандерсон (68')
2:2 Ди Мария (90+2')

ПСЖ: Ареола, Силва, Маркиньос, Лукас Моура (84 - Хесе), Тиаго Мота, Кавани, Ди Мария, Мюние (88 - Урие), Матюиди, Максуел (80 - Курзава), Бен Арфа

Треньор: Уная Емери

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Върджил Мисиджан (71 - Джоди Лукоки), Вандерсон (90+4 -  Кешеру), Марселиньо (85 - Густаво Кампаняро), Джонатан Кафу