Репортаж 25 Октомври 2016

Лудогорец отнесе Монтана с 4:0 за Купата

Лудогорец се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Шампионите победиха с лекота тима на Монтана с 4:0, в мач, който се игра в Разград....

Треньорът на „орлите“ Георги Дерменджиев заложи на доста експериментален състав, като почивка получиха Владо Стоянов, Сисиньо, Йордан Минев, Козмин Моци, Хосе Паломино, Абрл Анисе Марселиньо, Вандерсон и Джонатан Кафу. В титулярния състав след дълго отсъствие се завърна националът Георги Терзиев.

Срещата логично започна с натиск на „гостите“, които играеха пред изцяло повече собствена публика. Това даде резултат и в 9-ата минута Клаудиу Кешерю прониза Ивайло Василев. След изпълнение на корнер от страна на Джоди Лукоки, топката се озова в румънеца, който елиминира Контохристос и с бомбен удар откри резултата. В 32-ата минута интригата в срещата бе убита. Густаво Кампаняро видя включващия се отляво Натанаел. Бразилецът, вкарал само преди месец на ПСЖ, отбеляза за 2:0 с хубав изстрел по земята, който завари неподготвен Ивайло Василев. Секунди след това Натанаел се замеси в две ситуации пред вратата на шампионите. Първо той сбърка и подаде към Иван Иванов, който опита да прехвърли Борян, но неуспешно. След това пък Фернандо падна в наказателното поле и поиска дузпа, която обаче не бе отсъдена от рефера Георги Давидов.

В 73-ата минута Кишада можеше да отбележи за 3:0, но след чудесен пас на Саша отблизо тресна гредата. Това обаче направи Кешерю в 79-ата минута. Той завърши с десния крак добра атака, минала през Лукоки, Кампаняро и Саша, който пропусна топката за румънеца и той оформи крайния резултат. В добавеното време Кешерю се отчете и с асистенция, след като изведе в отлична позиция Върджил Мисиджан. Холандецът от малък ъгъл прати топката в мрежата за крайното 0:4.

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Клаудиу Кешеру (9')
0:2 Натанаел (32