Репортаж 20 Септември 2016

Лудогорец разгроми Ботев (Вр) за Купата на България

Шампионът Лудогорец мина с лекота през Ботев (Вр) в мач от 1/16-финалите за Купата на България. „Орлите“ разбиха с 4:0 врачани, но дадоха жертва –...

Шампионът Лудогорец мина с лекота през Ботев (Вр) в мач от 1/16-финалите за Купата на България. „Орлите“ разбиха с 4:0 врачани, но дадоха жертва – португалецът Витиня. Той напусна терена още през първото полувреме, след като получи травма в коляното, а съмненията са за тежка контузия.

Логично в първите минути всичко интересно се случваше пред вратата на Иван Иванов. Опасни удари на два пъти отправи Лукас Саша. В 12-ата минута Кампаняро изведе отлично Джоди Лукоки, който надбяга Иван Пенев и го финтира, след което бе фаулиран в наказателното поле. Вместо обаче да падне и да получи дузпа, националът на ДР Конго продлъжи да играе и изгуби топката. В 28-ата минута Върджил Мисиджан бе изведен зад гърба на защитата на врачани и стреля, но топката срещна гредата. При добавката Жуниор Кишада действа и не успя да уцели празната врата. В 33-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Мисиджан овладя топката и подаде към Кампянаро, който би, Иван Иванов изби, но право в краката на Лукас Саша, който без проблеми прати топката в мрежата. Трябва да се отбележи, че по това време разградчани бяха с 10 души, тъй като Витиня получаваше медицинска помощ извън терена. В продължението на първата част интригата в сблъсъка приключи. Кампаняро направи двойно с Жуниор Кишада и в стил „Кафу“ размина трима играчи на Ботев (Вр), след което с левия крак отбеляза второ попадение.

В началото на втората част Джоди Лукоки подаде към Върджил Мисиджан, който стреля технично, но в аут. После добра възможност се откри и пред Игор Пластун, който отблизо би в аут. В 60-ата минута шампионите стигнаха до трети гол. Негов автор бе Георги Терзиев, който носеше капитанската лента в отсъствието на Светослав Дяков. Джоди Лукоки центрира от корнер, а Терзиев се извиси и с глава направи 3:0. В продължението на срещата Кампаняро проби отлично и бе фаулиран от Илиян Илиев в наказателното поле. От бялата точка Абел Анисе оформи крайния резултат – 4:0.

БОТЕВ ВР - ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Лукас Саша (33')
0:2 Кампаняро (45')
0:3 Терзиев (60')
0:4 Анисе (93') - дузпа

БОТЕВ (ВРАЦА): 27. Иван Иванов, 8. Мартин Сандов, 3. Мартин Димов, 39. Иван Пенев, 2. Тодор Гочев, 19. Ивайло Михайлов, 15. Илиян Илиев, 16. Калоян Цветков (67-Петков), 14. Ивайло Цветанов, 22. Павел Петков (78-Василев), 9. Тодор Чаворски (84-Краев)

Резерви: 1. Христо Иванов, 4. Георги Пейчев, 17. Венци Иванов, 18. Виктор Василев, 6. Димитър Петков, 5. Любомир Илиев, 13. Адриан Краев

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Милан Борян, 77. Витиня (37-Шоколаров), 24. Преслав Петров, 55. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 11. Жуниор Кишада, 10. Густаво Кампаняро, 93. Вирджил Мисиджан (73-Александров), 92. Джоди Лукоки (80-Чунчуков)

Резерви: 29. Данаил Наумов, 80. Денислав Александров, 99. Кристиян Григоров, 73. Кристиян Димитров, 14. Славчо Шоколаров, 5. Хосе Паломино, 17. Цветелин Чунчуков