Репортаж 14 Август 2016

Лудогорец губи от Левски след късен гол

Лудогорец загуби от Левски с 0:1 дербито на третия кръг в Първа професионална лига. Домакините отбелязаха в първата минута от продължението чрез...

Лудогорец загуби от Левски с 0:1 дербито на третия кръг в Първа професионална лига. Домакините отбелязаха в първата минута от продължението чрез Божидар Краев.

Мачът бе равностоен като Лудогорец имаше няколко добри ситуации за гол през първото полувреме.

В 14-ата минута Вандерсон бе изведен на чиста позиция и стреля, но Йоргачевич успя да избие. Малко по-късно Божидар Краев от Левски шутира към вратата на „орлите“, но неточно. При последвалата контраатаката Сисиньо бе изведен от Марселиньо в чиста позиция, но Йоргачевич отново спаси.

През втората част футболистите на Левски се прибраха в своята половина и дебнеха на контраатаки.

В 67-ата минута Аниете отправи хубав удар, но Владислав Стоянов се намеси решително.

11 минути по-късно Абел Анисе бе контузен тежко от Веселин Минев. Халфът бе ударен в ребрата, заради което по спешност бе закаран в болница. За щастие състоянието му не е топлова тежко.

Пред Лудогорец се откри шанс в 87-ата минута, но Марселиньо стреля в Йоргачевич от пряк свободен удар.

В първата минута от добавеното време на втората част Левски успя да вкара чрез Божидар Краев, който засече пас на Роман Прохазка.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Божидар Краев (91')

ЛЕВСКИ: Йоргачевич, С. Александров, Пиргов, А. Александров, В. Минев, Г. Костадинов, Прохазка, Краев, Аниете, Нар, Адениджи

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Натанаел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Марселиньо, Джонатан Кафу, КлаудиуКешеру

СЪДИЯ: Ивайло Стоянов
СТАДИОН: "Георги Аспарухов"

Левски (София) - Лудогорец 1:0