Репортаж 23 Юни 2016

Лудогорец удари Славия (Прага) 2:1

Лудогорец започна с успех лагера си в Австрия. „Орлите“ биха с 2:1 чешкия гранд Славия Прага. През последния сезон отборът на Душан Ухрин-младши...

Лудогорец започна с успех лагера си в Австрия. „Орлите“ биха с 2:1 чешкия гранд Славия Прага. През последния сезон отборът на Душан Ухрин-младши завърши на 5-ото място в местното първенство.

Първият удар по посока на едната от двете врати отправи Вандерсон в 4-ата минута, но той излезе в аут. Само 120 секунди по-късно тимът на Георги Дерменджиев откри резултата. Лукоки получи извеждащ пас с пета от Марселиньо, нахлу в наказателното поле на чехите и центрира успоредно по земя към притичалия Абел Анисе, който изпревари бранител на Славия и реализира - 1:0 за Лудогорец. „Орлите“ продължиха да диктуват  темпото, като в 13-ата минута с пропуск се отчете Марселиньо. Малко след това и голмайсторът Анисе пробва удар, но неточен.

В 20-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. Джонатан Кафу направи страхотен самостоятелен пробив и без проблеми прати топката в мрежата на Холик. След попадението на бразилеца, футболистите на Славия погледнаха по-смело към вратата на Владо Стоянов. Защитниците на разградчани и стражът на тима Стоянов обаче действаха стабилно и не позволиха на чехите да намалят резултата. В 45-ата минута Славия Прага все пак вкара топката във вратата на Лудогорец, но имаше извършено нарушение срещу Анисе и попадение нямаше. В ответната атака пък Вандерсон стреля опасно към вратата на „червено-белите“, но бранител на чешкия тим застана на пътя на топката.

В 67-ата минута Лудогорец поиска дузпа, но съдията си замълча. Кишада падна в наказателното поле, но сигнал не последва. Десет минути по-късно чехите намалиха резултата. Точен бе босненския нападател Мурис Мешанович, който отблизо не остави шансове на Владо Стоянов. До края на срещата и двата тима имаха още положения, но до нови попадения не се стигна.

Разбира се, че съм доволен. Докато бяха свежи нашите играчи, имаше доста футбол. Искам такива съперници, да се играе различен тип футбол. Имаше изнервяне, но важното е да няма контузии“, коментира след мача треньорът Георги Дерменджиев. „Всички футболисти са с еднакъв старт. Те трябва да бъдат в добра форма за началото на сезона. На Анисе и Лукоки ще може да се разчита. Пластун се адаптира още. Все още има припряност. Черногорският Младост е добър отбор. Няма място за подценяване. Гледали сме ги и се готвим за срещите с тях“, допълни специалистът.

Съставът на Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев (46 - Сисиньо), Игор Пластун (66 - Венцислав Керчев), Георги Терзиев, Витиня, Светослав Дяков (46 - Лукас Саша), Абел Анисе, Вандерсон (72 - Цветелин Чунчуков, Марселиньо (46 - Кишада), Джоди Лукоки, Джонатан Кафу

Лудогорец - Славия (Прага) 2:1 | Контрола

Лудогорец - Славия (Прага) 2:1