Репортаж 7 Февруари 2016

Класика! Лудогорец разпиля БАТЕ с 3:0

Мощен Лудогорец разгроми с 3:0 БАТЕ Борисов в последната си контрола в Турция. Шампионите не оставиха никакви шансове на първенеца на Беларус, който...

Мощен Лудогорец разгроми с 3:0 БАТЕ Борисов в последната си контрола в Турция. Шампионите не оставиха никакви шансове на първенеца на Беларус, който е редовен участник в групите на Шампионската лига. Нещо повече, „орлите“ пропуснаха още половин дузина чисти положения пред вратата на противника. Това бе втора класическа победа над силен съперник. Преди седмица Лудогорец се справи със Стяуа.

Първият гол срещу БАТЕ бе дело на Вандерсон в 19-ата минута. Халфът на "орлите", който се намира в отлична форма, пое топката, напредна мощно и с удар от дистанция по земя не остави шанс на стража Черник.

В 56-ата минута Вандерсон вкара за втори път. Минев изведе своя съотборник с прецизен пас, който преодоля майсторски излезлия напред вратар и на празна врата направи 2:0. При тази ситуация страничният съдия вдигна флага за засада, но главният арбитър не уважи решението му и посочи центъра, тъй като прецени, че такава нямаше.

Двата тима отделиха доста време за разузнаване и началните минути бяха скучни. Постепенно обаче играта се отвори и положения не закъсняха.

В 27-ата минута БАТЕ съвсем спокойно можеше да изравни, но след центриране от корнер играч на беларуския гранд пропусна от няколко метра.

Малко по-късно Риц изпусна сам срещу вратаря, но тук трябва да отбележим добрата намеса на Владислав Стоянов, който излезе навреме и неутрализира опасността.

Българският шампион показа своите зъби в 34-ата минута. След бърза атака, кълбото попадна в краката на Натанаел, който намери Йордан Минев. Десният бранител стреля от въздуха, но късметът не бе на негова страна и топката премина малко над напречната греда.

Второто полувреме започна с опасен удар към вратата на Стоянов, който бе заел правилна позиция и успя да спаси.

В 70-ата минута на терена се заформи меле. Играч на БАТЕ настъпи без топка Натанаел. Бекът на "орлите" не му остана длъжен и го удари. За провиненията си и двамата получиха директни червени картони и напуснаха принудително. Заради предварителна договорка между двамата треньори на тяхно място се появиха други състезатели.

В 75-ата минута най-добрият играч в днешната среща Вандерсон подаде към Кафу, който с изстрел по диагонала покачи на 3:0.