Репортаж 27 Ноември 2015

Лудогорец се върна по шампионски и разгроми Берое – 5:0

Вандерсон с два гола, шампионите удрят три греди

Лудогорец се завърна по шампионски! След няколко месеца в търсене на старото си лице, „орлите“ отново показаха на какво са способни. В тяхна жертва се превърна Берое, който бе отнесен с  5:0. А това бе най-малкото, с което тимът на Петър Хубчев си тръгна от Разград. Защото освен това Дяков и компания удариха три греди и направиха куп пропуски. С този успех тимът на Георги Дерменджиев се качи на върха поне за 24 часа

Георги Дерменджиев бе заложил на всичко най-добро, с което разполага. След изтърпяно наказание в състава се завърна Лукас Саша, който остави на пейката на Андрей Препелица, играл като титуляр срещу Славия. Нямаше ги контузените Върджил Мисиджан и Жуниор Кишада.

Срещата започна много силно за „орлите“. След едва няколко секунди игра Лукас Саша пробва странична ножица, но не уцели вратата. Малко след това Дяков отне топката в средата на терена и подаде към Кешерю, който с пета чукна към Кафу. Бразилецът би, но Пиргов изби. В 10-ата минута Лудогорец бе много близо до гол. Натанаел центрира от фаул, Керчев би с глава, но Пиргов спаси. Топката обаче се озова в Кафу, чийто удар срещна гредата. Само 4 минути след това „орлите“ удариха още една греда. Този път малшансът споходи Марселиньо, който стреля с глава. След това шанс се откри и пред Саша, но Пиргов хвана неговия изстрел.
Логичното се случи в 30-ата минута. Натанаел изпълни бързо тъч, топката се озова в Кешерю, който изведе Кафу. Бразилецът напредна и подаде към напълно непокрития Вандерсон, който отблизо не сгреши – 1:0. В 37-ата минута преднината на „орлите“ набъбна. След поредна многоходова атака, топката се озова в Кешерю, който я спря за Марселиньо. Бразилецът стреля от движение и не остави никакви шансове на Пиргов – 2:0. Берое се опита да излезе от тоталния шок в 44-ата минута, когато Андонов би с глава след корнер, но не уцели вратата. Малко преди края на първата част пропуск направи и Кафу.

Веднага след почивката Петър Хубчев направи двойна смяна. Той извади Венелин Филипов и Стивън Петков, пускайки на тяхно място Венци Василев и Исмаил Иса. Секунди след появяването в игра на бившия играч на Левски, той се озова на добра позиция, но не уцели вратата. Последва нова порция от красиви атаки на Лудогорец. Вандерсон си правеше каквото поиска със защитата на Берое, а същото важеше и за Марселиньо. В 62-ата минута Вандерсон проби в наказателното поле и шутира, топката се отби в Зафиров и отново се озова в бразилеца. Той от своя страна би отново и с красив удар направи Пиргов безпомощен – 3:0. В 67-ата минута Вандерсон и Марселиньо направиха хубаво двойно, първият премина през шпагата на Зафиров и шутира, но ударът му срещна гредата за трети път. В 74-ата минута преднината на Лудогорец стана още по-сериозна. Четвъртият гол в срещата отбеляза Георги Терзиев. Кешерю центрира от ъглов удар, топката се върна в него и той я прати към напълно непокрития Терзиев, който отблизо не сгреши – 4:0. Петото и последно попадение заби Клаудиу Кешерю. Основен принос за попадението имаше Джонатан Кафу. Той направи на пух и прах дясната част на защитата на Берое и подаде към румънеца, който отблизо не сгреши – 5:0. Близо до шести гол бе Йордан Минев, който се възползва от грешка на Илко Пиргов, но не уцели вратата.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Ботев.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 5:0

1:0 Вандерсон (30)
2:0 Марселиньо (37)
3:0 Вандерсон (61)
4:0 Георги Терзиев (74)
5:0 Клаудиу Кешеру (79)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Козмин Моци, Венцислав Керчев (46 - Георги Терзиев), Йордан Минев, Светослав Дяков - к, Вандерсон (72 - Джоди Лукоки), Лукаш Саша (77 - Андрей Препелица), Натанаел, Джонатан Кафу, Марселиньо, Клаудиу Кешеру

Берое: Илко Пиргов, Веселин Пенев, Венелин Филипов (47 - Венцислав Василев), Иво Иванов - к, Владимир Зафиров, Игор Джоман, Елиаш, Спас Делев, Неманя Милисавлевич (63 - Антон Огнянов), Георги Андонов, Стивън Петков (46 - Исмаил Иса)

Жълти картони: Марселиньо, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру (Лудогорец); Илко Пиргов, Венелин Филипов, Георги Андонов, Исмаил Иса (Берое).