Репортаж 3 Октомври 2015

Лудогорец прави 1:1 с Черно море

Лудогорец направи 1:1 с Черно море в мач от XI кръг на „А“ група. Точката позволи на шампионите да излязат на първо място в класирането преди мача...

Лудогорец направи 1:1 с Черно море в мач от XI кръг на „А“ група. Точката позволи на шампионите да излязат на първо място в класирането преди мача между Литекс и Левски в неделя. Курьор изведе гостите напред в 46-ата минута, а Клаудио Кешерю изравни в 55-ата.

Първата голова опасност бе за Черно море. В 5-ата минута Бурабя подаде към Курьор в наказателното поле, но Милан Борян се намеси решително и спаси. В 18-ата минута Лудогорец можеше да поведе в резултата. След страхотно изпълнение на Клаудио Кешерю от фаул топката срещна страничната греда. Нова отлична ситуация се откри пред Лудогорец в 35-ата минута. Марселиньо изведе отлично Кафу в наказателното поле на Черно море, халфът обаче се засуети и топката му бе избита. В самия край на първото полувреме пред Симеон Райков се откри отлична възможност, но левият полузащитник на „моряците“ не уцели вратата.

Веднага след началото на втората част гостите откриха. Курьор прехвърли Борян, след като бе изведен в чиста позиция. Малко след това обаче Лудогорец се върна в мача. Натанаел намери Кешерю в наказателното поле на Черно море, като румънският национал със страхотно отиграване опъна мрежата зад Китанов – 1:1. Пълният обрат можеше да стане факт в 64-ата минута, когато Кешерю с глава бе много близо да преодолее стража на „моряците“ за втори път.  В 84-ата минута отново румънският нападател бе на крачка от втори гол, но Китанов в последния момент изби в корнер удара му с глава от близка дистанция.

Лудогорец – Черно море 1:1

0:1 Курьор (46)
1:1 Кешеру (55)

ЛУДОГОРЕЦ: Милан Борян, Натанаел, Козмин Моци, Георги Терзиев, Йордан Минев, Светослав Дяков (к) (66 - Джоди Лукоки), Андрей Препелица, Джонатан Кафу (46 - Мисиджан), Марселиньо, Александър Василев (46 – Абел Анисе), Клаудиу Кешеру
Треньор: Едуард Ераносян

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Китанов, Михаил Венков - к, Даниел Георгиев, Мамуту Кулибали, Стенио, Марк Клок, Мехди Бурабия, Тодор Паланков, Симеон Райков, Матиас Курьор(93 - Андреас Васев), Живко Петков (79 - Вилиян Бижев)
Треньор: Никола Спасов

Съдия: Николай Колев
Жълти картони: Марселиньо, Минев, Терзиев (Лудогорец); Кулибали, Петков, Георгиев, Клок, Бижев (Черно море)