Репортаж 28 Август 2015

Славия спря Лудогорец – 1:1

Славия спря изненадващо Лудогорец с 1:1 в Разград и не позволи на шампионите да се откъснат сами напред в класирането. „Орлите“ имаха куп положения...

Славия спря изненадващо Лудогорец с 1:1 в Разград и не позволи на шампионите да се откъснат сами напред в класирането. „Орлите“ имаха куп положения през второто полувреме, но стигнаха само до едно попадение на Мисиджан. Карачанаков пък изравни в края от пряк свободен удар.

Славия започна със самочувствие и първи застраши вратата на домакините, но удар на Карачанаков излезе в аут. Постепенно „орлите“ се нанесоха по-осезаемо в полето на гостите, но до чисти положения пред Кирев не се стигна. „Белите“ отново показаха зъби с няколко опасни далечни удара на Карачанаков от пряк свободни удари и разбърквания в половината на разградчани. В 33-ата минута мощен удар на голмайстора на гостите Ивайло Димитров профуча над напречната греда. В последните минути на първата част на няколко пъти отлично се намеси и вратарят на Славия Марио Кирев, който изпревари Кешерю в някои ключови ситуации.

На почивката треньорът на „орлите“ Ераносян смени Василев и Анисе с Препелица и Вандерсон. Това веднага оживи играта на шампионите. В 55-ата минута Кешерю вкара топката в мрежата с хубав, отсечен удар, но голът не бе зачетен заради маркирана засада. В следващата минута обаче Димитър Пиргов от Славия върна топката с глава към Върджил Мисиджан, който излезе необезпокояван сам срещу Кирев и му оставаше само да стреля покрай вратаря – 1:0. Треньорът на гостите Иван Колев веднага реагира, като пусна в игра Янис Карабельов, но смяната не успя да раздвижи гостите. Попадението пък съвсем успокои Лудогорец, който започна да реди много по-опростени и ефективни атаки. При една хубава триходова комбинация топката стигна до Кешерю, който с мощен удар разтресе напречната греда. Десетина минути по-късно Вандерсон направи хубава самостоятелна атака отляво, като стреля по земята, а топката отново срещна десния стълб на Кирев.

Когато вече и двата отбора изглеждаха, че чакат края, съдията Георги Йорданов отсъди пряк свободен удар през наказателното поле на домакините. Карачанаков завъртя топката покрай стената, тя се чукна в гредата и влетя в мрежата пред погледата на Борян. Голмайсторът яростно изрази радостта си, като получи и жълт картон. В последните минути пред Андрей Препелица се откри отлична възможност на донесе три точки на Лудогорец, но румънецът направи голям пропуск.

Лудогорец - Славия 1:1