Репортаж 12 Август 2015

Лудогорец загуби мача за Суперкупата

Лудогорец не успя да спечели деветия трофей в своята история. Шампионите паднаха с 0:1 от Черно море в мача за Суперкупата, който се игра в Бургас....

Лудогорец не успя да спечели деветия трофей в своята история. Шампионите паднаха с 0:1 от Черно море в мача за Суперкупата, който се игра в Бургас. Бурабия отбеляза единственото попадение в 15-ата минута. Треньорът на „орлите“ Бруно Рибейро пусна в игра двете най-нови бразилски попълнения – Натанаел и Кафу. Първият започна титуляр, а Кафу влезе като резерва. Андрей Препелица, Джоди Лукоки и Лукас Саша също взеха участие в мача, но с нищо не успяха да помогнат на отбора. Сисиньо пък остана извън групата заради наказание.

Черно море поведе в 15-ата минута. Стенио подаде към Стефан Станчев, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Бурабия засече топката от въздуха и я изпрати във вратата на Владислав Стоянов. В В 32-ата минута шампионите пропуснаха отличен шанс да изравнят. Марселиньо изведе Лукаш Саша сам срещу вратаря. Халфът на "орлите" се опита да прехвърли Георги Китанов, но топката излезе в аут. До края на първото полувреме играта бе равностойна, като чистите положения пред двете врати липсваха.

В началото на втората част Лудогорец пропусна нов шанс. Върджил Мисиджан проби по левия фланг и центрира отлично към Андрей Препелица. Румънецът стреля с глава, но вратарят Китанов изби. В средата на полувремето на няколко пъти припламнаха искри на терена, като реферът Станислав Тодоров показа три жълти картона в рамките на четири минути съответно на Чанович, Марселиньо и Бурабя. Последният фаулира влезлия като резерва Джонатан Кафу. Той зае мястото на Върджил Мисиджан и на няколко пъти се открои с отлични отигравания. 11 минути преди последния съдийски сигнал „орлите“ все пак стигнаха до гол, вкаран от Кафу, който обаче бе отменен заради засада. В заключителните минути Лудогорец опита всичко да стигне до изравняването, но нямаше шанс пред вратата на Китанов. В последните секунди на редовното време Вандерсон получи контузия и напусна терена принудително. Шампионите доиграха петминутното продължение с десет човека, тъй като Бруно Рибейро бе извършил трите си смени.

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 0:1

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Моци, Терзиев, Дяков (60-Анисе), Вандерсон, Лукас Саша, Препелица, Мисиджан (60-Кафу), Натанаел, Марселиньо, Кишада (78-Лукоки)
Треньор: Бруно Рибейро

ЧЕРНО МОРЕ: Китанов, Венков, Траянов (25-Жиньо), Станчев, Кулибали, Стенио, Клок (77-Д. Георгиев), Бурабия, Курьор, Васев (79-Паланков), Петков
Треньор: Никола Спасов

Голмайстор: 0:1 Бурабия (15)

Жълти картони: Дяков, Саша, Марселиньо; Курьор, Кулибали, Курьор, Станчев, Бурабя, Чанович, Паланков

Главен съдия : Станислав Тодоров